Genel

Yurtiçi Kargo İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2020

Yurtiçi Kargo İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Taşımacılık sektörünün öncülerinden olan Yurtiçi kargo, her gün yüzlerce emanetimizi adreslerine ulaştırmak için elinden gelenin fazlasını yapıyor. Türkiye’de titizliğinden dolayı en çok tercih edilen Yurtiçi Kargo, kısa sürede güzel bir büyüme ve gelişme elde ederek ülke istihdamına da katkı sağlamayı başardı. Yeni şubelerini açan veya olan şubelerini de büyüten Yurtiçi Kargo, bünyesinde çalışacak yeni personeller de arıyor. Peki Yurtiçi Kargo firması, personellerine ne gibi şartlar sunuyor ve ne kadar maaş ödüyor?

 

Yurtiçi Kargo Çalışma Şartları

Yurtiçi Kargo bünyesinde günlük çalışma süresi, 8,5 saat olarak belirlenmiştir. Haftada bir gün izin hakkı veren firma, bu izin gününü de genellikle pazar günlerine denk getirmektedir. Zaman zaman cumartesi günleri de yarım gün çalışmanız gerekebilir ve şirket bünyesinde 1 yıllık sürenizi doldurduğunuzda 14+2 günlük yıllık izin hakkınızı talep edebilirsiniz.

 

Yurtiçi Kargo Maaşları

Yurtiçi Kargo firmasında maaşlar kesinlikle tecrübeli veya tecrübesiz personeller olarak değerlendirmeye alınmaz ve tüm personel aynı maaşı alır. Bu maaşın oranı da asgari ücretten %10 daha fazladır. Aynı zamanda personellerin yemek masrafları da şirkete ait olurken, firma güzel bir prim sistemiyle çalışmaktadır.

Eğer firmanın aylık olarak belirlediği gönderim kotası aşılırsa, tüm personeller maaşlarının 4/1’i kadar prim ödemesi alabilmektedir. Firmadaki Yönetici ve Acente Yöneticilerinin maaşlarının da normal personele oranla yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)