Girişimcilik

Yurtdışında Online Şirket Kurmak

Yurtdışında Online Şirket Kurmak

Yurtdışında Online Şirket Kurmak için şirket kurmayı düşündüğünüz ülkede ikamet etmek veya yabancı dil bilmek zorunda değilsiniz. Örneğin Amerika’da online şirket kurmak oldukça kısa süre içerisinde yapılabilmekte ve aktive edilerek ticari faaliyet gösterilebilmektedir. Dünyanın en büyük pazaryeri olarak bilinen Amerika’da şirket kurmak vergi avantajları başta olmak üzere önemli avantajlar sağlamaktadır.

Sunulan avantajlardan faydalanabilmek adına şirketinizi kuracağınız eyaleti dikkatli seçmek zorundasınız. Zira 50 farklı eyaletten oluşan Amerika’da her eyaletin kendine has uygulamaları bulunmaktadır. Delaware, Florida, Wyoming şirket kurmak için en uygun eyaletler arasında yer almaktadır. Şirket kurulumuna karar verdikten sonra yapmanız gereken şey, kuracağınız şirketin türüne karar vermek olacaktır.

Kuracağınız şirketin türü yapabileceğiniz işlerin kapsamlarını belirlerken, elde edeceğiniz avantajlar açısından da oldukça büyük önem sahiptir. Yurt dışında şirket kurmak veya şube açmak isteyen kişiler 2 şekilde şirket açabiliyor. LLC veya Corp. Olarak açabileceğiniz şirketler başlangıçta büyük yatırımlar gerektirmiyorsa LLC olarak kuruluş yapmanız, vergi konusunda önemli avantajlar sağlıyor.

Amerika’da Şirket Kurmanın Avantajları

Yurtdışında Online Şirket Kurmak Pazar alanlarınızın genişlemesine olanak sağladığı gibi ekstra avantajlar da sağlamaktadır. Örneğin Delaware, Wyoming gibi eyaletlerde kuracağınız şirketler,

  • Düşük vergi oranları,
  • Kolay ve uygun fiyatlarla kuruluş,
  • Ticari sırların özenle korunması
  • İş kurma vizesi olanağı sağlamaktadır.

Kuracağınız şirketler vasıtasıyla Amerika’da iş kurma vizesi almayı planlıyorsanız, şirketin % 100 ortağı olarak Türkiye’de sahibi olduğunuz firmanızı göstermeniz gerekiyor. Yatırım amaçlı olarak şirketi kendi adınıza kurmanız söz konusu ise, E-2 vizesi alma imkânına sahip olabiliyorsunuz.

Bunların haricinde yurtdışında şirket kurmanın avantajları arasında işlerinizi bulunduğunuz ülkeden yönetebilme imkânı da yer alıyor. Amerika’da şirket kurmak konusunda karar vermeniz halinde, seçtiğiniz eyaletteki bir ajansla anlaşarak sizin adınıza kuruluş işlemlerini tamamlamasını talep edebilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlarla yapılabilen şirket kuruluşları 2-3 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Yurtdışında Online Şirket Kurmak vasıtasıyla internet üzerinden ürün satışı yapmak da mümkün olmaktadır. Dropshopping Amerika’da şirket kurmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği bir ticaret yöntemidir. Sermaye ve stok gerektirmeden yapılan dropshipping dünya pazaryerlerine erişim sağlaması açısından oldukça avantajlı bir e-ticaret uygulamasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)