Girişimcilik

Yeni Mezunlar Neden Girişimci Olmak İster?

Yeni Mezunlar Neden Girişimci Olmak İster?

Yeni çağın en önemli olgularından biri de, girişimci olmak ve yepyeni iş fikirleri üreterek başarıyı yakalamak ve çalışmaların semeresini görmektir. Özellikle yeni nesil gençler herhangi bir kurumda ve bir yere bağlı olarak çalışmaktansa kendi geliştirdikleri fikirlerle başarıya ulaşmayı daha fazla tercih etmektedir.

Üniversite eğitimin bitiren birçok gencin ortak hayali, girişimcilik dünyasına atılmak, kendi işini kurmak suretiyle, içerisinde bulunacağı sektörde başarılı olarak yükselmektir. Hal böyle olunca önemli ölçülerde bireyin girişimci olmak için mücadele ettiği görülmektedir.

Bu bireyleri girişimcilik konusunda cesaretlendiren ve girişimcilik düşüncelerinin altında yatan son derece güçlü motivasyonla mevcuttur. Bu etmenler bir araya geldiğinde yeni mezun bireylerin girişimcilik konusunda hırslanıp, girişimcilik yolunda adım atmalarına sebep teşkil etmektedir.

Yeni mezunlar neden girişimci olmak ister sorusunun yanıtını bulacağınız bu yazımızda, girişimcilik etiketinin yeni mezunlarda oluşturduğu özgüven duygusundan da söz ediyoruz.

Kendi İşini Kurma Hayali

Mezun olmadan önce başlayan kendi işini kurma hayali mezun olunduktan sonraki süreçte zirveye ulaşmaktadır. Bunun için ilk olarak kurulacak iş ile ilgili yeterli sermayeye sahip olmaktır. Bunun yanı sıra çalışılabilir bir iş fikri oluşturmak, gerekli tüm unsurlara sahip olmak ve tamamen işinize odaklanmak gereklidir.

Bir Kuruma Bağlı Kalmama İsteği

Yeni mezun gençlerin gönlünde yatan, bir kurumun kurallarına bağlı olmadan çalışmak, giriş çıkış ve dinlenme zamanlarını kendileri belirlemek kendi girişimlerinin çıkarları doğrultusunda karar verebilme yetkisine sahip olmaktır.

Girişimcilik Etkilerinin Sağladığı Özgüven

Girişimci unvanı bireylere oldukça değerli olan özgüveni sağlamak adına oldukça önemlidir. Bu yüzden girişimcilik unvanının sağlayacağı özgüven yeni mezun gençleri motive ederek bulutların üzerine taşıyacak denli önemli bir unsurdur.

Başarıya Kendi Ayakları Üzerinde Ulaşabilme Gücü

Yeni mezun tüm bireyler kendi ortaya attığı fikirlerle başarıya ulaşma konusunda çok büyük bir motivasyona sahiptir. Özellikle bir iş fikri bulup bu fikri ekibinizle birlikte, durmaksızın çalışarak başarıya ulaştırdığınızda bu duygudan alacağınız haz paha biçilmez derecede kıymetli olacaktır. Ayrıca gençliğin verdiği tutku dolu heyecan ve sürekli deneyerek başarıya ulaşmak mutluluğunuzu kat be kat artıracaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)