Girişimcilik

Yeni Bir Ekip Nasıl Yönetilir

  • Bir ekibi yönetmek için dört yöntem ve uygulamayı öğrenin.
  • Hangi becerilerin iyi bir takım yöneticisi olduğunu keşfedin.
  • Takım yönetimi becerilerinizi nasıl geliştireceğinizi keşfedin.

Yeni bir yönetim pozisyonu başlattığınızda, bunalmış hissedebilirsiniz. Daha önce hiç çalışmadığınız ya da çok iyi bilmediğiniz çalışanlar arasında otoritenizi kurmak korkutucu olabilir.

Ekibinizin size güvenmesini ve saygı duymasını istiyorsanız, onlarla profesyonel bir ilişki kurmanız, çalışanların ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını öğrenmeniz gerekir. İster mevcut şirketinizde yeni bir rol oynayın, ister yeni bir şirkete katılın, işte size CEO’su ve kurucusu Vip Sandhir’den yeni bir ekip yönetmek için dört ipucu Yüksek zemin.

Çalışanlarınızı bireysel olarak tanıyın ve güçlü yanlarını, zayıf yönlerini, hedeflerini ve önceliklerini öğrenin. Bire bir toplantılarla yeni ekibinizi tanıyın, böylece onları en iyi nasıl yöneteceğinizi anlayabilirsiniz.

Sandhir, “Çalışanlar ile sık sık toplantılar planlayarak yöneticiler [çalışanların] gelişimlerini önemsediklerini kanıtlıyorlar.” Dedi. “Ayrıca, yöneticilere tüm ekibin paylaşılan hedefler üzerinde çalışabilmesi için değişiklikleri iletme fırsatı verir.”

Geri bildirim, çalışanların kendilerinden ne beklendiğini, neyi iyi yaptıklarını ve neyin üzerinde çalışmaları gerektiğini anlamalarını sağlar. Süreç, çalışanlarınız için korkutucu olsa da, bir yönetici olarak, ekibinizin tercihlerini dinleyerek gerginliği hafifletebilirsiniz.

Sandhir, “Çalışanların ihtiyaçlarına göre nasıl geri bildirim sağladığınızı kişiselleştirin.” Dedi. “Bu görüşmeler sırasında yöneticiler ayrıca her çalışanın nasıl geri bildirim almayı tercih ettiğini belirlemeli ve yönetim tarzlarını buna göre uyarlamalıdır.”

Geri bildirimde bulunduğunuzda, her üyenin hem profesyonel hem de kişisel olarak en iyi ilgi alanlarına sahip olduğunuzu bildiğinden emin olun. Bu onları geri bildirime daha açık hale getirecek ve kendi düşüncelerini paylaşmaya teşvik edecektir.

Sandhir, “Çalışanlara, gerektiğinde rotaları düzeltmeleri için yöneticilerin performansı hakkında dürüst geri bildirim sağlama fırsatı verin.” Dedi.

Yöneticilerin, ekip üyelerinden şirketten gelen istek ve ihtiyaçlarını, karşılaştıkları sorunları ve iş yükünü sorabilmelerini istemelerini tavsiye etti.

Sandhir, “Çalışanların kendi performansları hakkında geri bildirimde bulunmanın yanı sıra amiriniz olarak kendi ilerlemenizi sağlamak için kendilerini diktatör yerine koç olarak kullanın.”

Açık iletişim, herhangi bir takım için çok önemli olan yeni fikirleri ve işbirliğini doğurur. Her kişi, pozisyonu ne olursa olsun şirkette bir sesi olduğunu hissetmelidir.

Sandhir, “Yeni yöneticinin sadece bir görev yöneticisi değil, ekip üyelerinin mesleki gelişimi ve büyümesi için bir savunucu olduğunu belirlemeye yönelik önemli bir adım.” Dedi.

Yeni bir yönetici olarak, yarasa ile karşılaştığınız herhangi bir eksiklik veya komplikasyon nedeniyle cesaretiniz kırılmış olabilir, ancak ortaya çıkan sorunları kabul etmek ve bunları çözmek için ekibinizle çalışmak önemlidir.

Sandhir, “İdeal olarak, yöneticiler ciddi sorunlarla kör edildikleri durumlara girmiyorlar.” Dedi. “Ancak, bir takımdaki beklenmedik bir şekilde sorunlarla karşılaşırlarsa, aslında bir avantaj sağlayabilirler. Yeni yöneticiler temiz bir sayfa ile gelir ve sorunlar hakkında dürüst sorular sorabilirler.”

Destek veya rehberlik için ekip üyelerinize başvurmaktan korkmayın; Sonuçta sen bir takımsın.

Yönetici olmak için gerekli olan birçok beceri var, ancak sizi iyi bir lider yapan şeyin ne olduğunu düşünmek daha önemlidir. Eğer liderlik yapamazsan, ekibin hiçbir yere gitmeyecek. Ayrıca, sizi iyi bir lider yapan herhangi bir beceri de sizi harika bir yönetici yapacaktır. İşte yöneticilerin odaklanması gereken dört önemli liderlik becerisi:

Bütünlük: Ekip üyeleriniz sizi kimin izlediğine bakılmaksızın doğru nedenlerle doğru şeyi yaptığınızı görürlerse, davayı takip ederler. Ekibiniz için standardı siz belirlersiniz.

İletişim: Sık iletişim kurduğunuzda ve düzenli geri bildirimde bulunduğunuzda, ekibiniz desteklendiğini ve motive olduğunu hissedecektir. Bu iletişim, e-posta, kısa mesajlar ve hatta su soğutucudaki konuşmalar dahil olmak üzere birçok biçimde olabilir. Beklentilerin net olmasını sağlamak için iletişim kurma yeteneğinizden yararlanın.

Zaman yönetimi: Verimli çalışın ve ekip üyelerinizin zamanına da saygı gösterin. E-posta olabilecek toplantılar planlıyorsanız, ekibinizin zamanını iyi yönetemezsiniz. Son tarihler belirleyin, zaman çizelgenizin gelişmesine izin verin ve her zaman bir gündeme sahip olun.

Adaptasyon: Değişikliklere uyum sağlayarak ekibiniz hedeflerini ayarlayabilir ve planlarını değiştirebilir. Değişimden korkmayın, ancak her zaman buna hazırlıklı olun. Ekibinizle ortaya çıkan değişiklikler hakkında olumlu düşünün.

Takım yönetimi, uygulanması gereken bir beceridir. Eğer gelişmek istiyorsanız, iyi liderler olarak gördüğünüz insanları gölgeleyin Onları öne çıkaran nedir? Kişi ister şirketinizde bir yönetici, isterse en sevdiğiniz film karakteri olsun, yaptıklarını nasıl yaptığını düşünün. Spor takımlarına, antrenörlerine ve yıldız sporcularına bakın. Favori yöneticilerinizin ve yönetmenlerinizin kitaplarını okuyun. Mümkün olduğu kadar çok bilgi edinin ve kişisel yönetim stilinize neyin uyduğunu öğrenmek için bu örnekleri kullanın. Bill Gates için işe yarayan sizin için işe yaramayabilir. İyileşmesi zaman alacaktır, ancak bunu yapmanın tek yolu pratik yapmaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)