İş Fikirleri

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri – 1

Birçok girişimci sıra dışı ve daha önce yapılmayan iş fikirlerini araştırıyor ve bu konuda yatırım yaparak başarıya ulaşmak istiyor. Bu konuda genç girişimciler Avrupa’da veya ABD gibi büyük ülkelerde yapılan girişimcilik örneklerini araştırıyor ve ülkemizde uygulamaya koymak istiyor.

TÜRKİYE’DE OLMAYAN İŞ FİKİRLERİ

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi girişimci adayları özgün bir projeyi Türkiye’de hayata geçirmek ve başarılı girişimciler listesine adını altın harflerle yazdırmak istiyorlar. Bu konuyla ilgili uzun soluklu bir yazı dizisi hazırlamaya karar verdik. Bu yazı dizisi ile Türkiye’de olmayan veyahut olsa bile daha yaygınlaşmamış projeleri ve fikirleri değerli sizlerin beğenisine sunmayı amaçlıyoruz. Türkiye’de olmayan iş fikirleri, projelerinize ilham kaynağı olması açısından veyahut mevcut projeleri güncelleme ve geliştirme yoluyla kendi ilinizde/ilçenizde uygulamanıza yardımcı olacağını umut ediyoruz.

Deşarj Odası | Kaçış Merkezi

Bu konuda özellikle girişimcilik eğitimi almış ve bu konuda kendini geliştirmiş kişilerin mevcut projeleri daha iyi seviyelere getireceğinden şüphe duymuyorum. Bu sebeple uzun soluklu girişimcilik yazı dizisinin ilkini sizlerin beğenisine sunuyoruz.

TÜRKİYE’DE OLMAYAN GİRİŞİMLER İLE BAŞARILI OLUN

Girişimciliğe başlarken unutulmaması gereken husus projenin özgün olmasını sağlamakla başarıya bir adım daha yaklaşmış oluruz. Yani bir girişimcilik örneği 100 kere denenmiş ise 101. kez denemesi için sizin bu projeye farklı bir şey katmanız gerekir. Aksi takdirde sonuç ilk 100 denemeden daha farklı olmayacaktır. Türkiye’de olmayan girişimler yazı dizisiyle de bunun aksini başarmanızı amaçlıyoruz. Yani bir projeyi Türkiye’de ilk uygulayan kişi olmanızı veyahut en azından kendi ilinizde ilk sizin uygulamanızı amaçladığımız bu süreç sayesinde başarılı olmanın anahtarını bulabilirsiniz.

Bu Otelde Kırıp Dökmek Serbest! Stres Odası Size Sinirinizi Atma İmkanı Veriyor biacaip

İNSANLARIN GÜNLÜK DEŞARJ MEKANI: STRES ATMA ODASI

Dünya’da ilk olarak ABD ve Çin gibi ülkelerde uygulamaya konan bu sektörün bir çok farklı ismi mevcut. Stres atma odası, deşarj odası, Öfke odası veya Terapi odası gibi isimleri olan bu iş kolunun amacı ise aynı. Bazı insanlar şiddete eğilimli olabiliyorlar ve bu sebeple anlık sinirlerini başka bir objeye yansıtarak rahatlamayı umuyorlar. Bu sebeple binlerce liralık akıllı telefonları, tabletleri, televizyonları veya bilgisayarları kırabiliyorlar. Öfkeyle kalkan zararla oturur atasözünün bir neticesi olarak binlerce lirayı çöpe atıyorlar.

Bu iş kolu ile müşterilerinizin sizin kuracağınız stres atma odası aracılığı ile gelip eşyaları kıracak, parçalayacak ve stresini daha ucuz bir yolla atmanın yolunu bulmuş olacak. Sizin ucuz fiyatlarla alacağınız eski veya bozuk ev aletlerini, vazoları v.b ev eşyalarını kırmak karşılığında hizmet bedeli + kırılan eşyaların fiyatını ödeyerek stressiz bir şekilde evinin yolunu tutacak. Sizde bu sayede özgün ve sıra dışı bir işletmenin sahibi olacaksınız.

TÜRKİYE’DE OLMAYAN İŞ FIRSATLARI

Kırıp dökmenin serbest olduğu "stres odalı" otel

Maliyet Hesaplama ve İhtiyaç Analizi

Stres atma odası için fazla bir sermayeye ihtiyaç duymayacaksınız. Çünkü sizin yalnızca bir odaya, bu odada kırılacak eski ve bozuk eşyalara, bu eşyaları kırmaları için bazı aletlere (beyzbol sopası gibi) ve müşterinin kırılan cam veya diğer parçalar sebebiyle yaralanmasını engelleyen bir dizi güvenlik tedbiri almanıza ihtiyacınız olacak. Bu saydığım gereksinimler içinde maksimum 20 bin liralık bir sermaye yeterli olacaktır.

Bu işi kendinize ait olan küçük bir depoda, bir odada veyahut kiralanacak bir garajda bile yapabilirsiniz. Mevcut durumunuza göre kira bedeli veya işletme için gerekli olan personel masrafı ve yapılması gereken sigorta ödemeleri dışında herhangi bir masrafınız olmayacaktır.

Deşarj Odası – Kaçış Merkezi

BU İS KOLUNUN GELİR DURUMU NASILDIR?

Öfke odası veya diğer bir adıyla stres atma odasında öncelikle hizmet ücreti olarak giriş bedeli alınabilmektedir. Şu an yalnızca İstanbul’da uygulandığını duyduğum bu iş kolu Türkiye işin çok yeni ve özgün bir sektör olacak. Özellikle büyük şehirlerde kısa sürede artacağını düşündüğüm stres atma odalarında ayrıca kırılacak eşyaların da ücretini talep edeceğiniz için herhangi bir ekstra gideriniz olmayacaktır. Bunun dışında standart bir tarife uygulayabilir ve herkesten aynı fiyatı giriş ücreti olarak da talep edebilirsiniz. Bunun için ortalama bir masraf çıkarmanız ve her seferinde aynı tarzda ücreti düşük eşyaları kırılması için platformda sergileyebilirsiniz.

Türkiye’de olmayan iş fikirleri yazı dizisinin ilkinde stres atma odalarını anlattık girişimci adaylarına yeni ve özgün fikirleri sunmaya devam edeceğiz.

“İş Fikirleri” Kategorisinde Daha Fazla Okumak  istersen   buraya tıklayın!

İnstagram Hesabımıza  da Buradan Ulaşıp Takip Edebilirsin!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)