Genel

Rossmann İş Başvurusu Çalışma Şartları ve Maaşları 2020

Rossmann İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Kozmetik alanının dev perakende zincirlerinden birisi olan Rossmann, kısa zamanda büyük gelişmeler göstererek ülkemizdeki şubelerini arttırmayı başarmıştır. Aynı zamanda ülke istihdamına da olumlu geri dönüşler yapmayı başaran firma, bayanlarımız tarafından da oldukça sevilmiştir. Yeni şubelerini açmasına nazaran personel arayışı içerisine de giren Rossmann, bakalım bünyesinde çalıştıracağı personellerine ne gibi çalışma şartları sunuyor ve ne kadar maaş veriyor?

Rossmann Çalışma Şartları

Rossmann bünyesinde günlük çalışma süresi 8 saat olarak belirlenmiştir. Bu sürenin yaklaşık 1 saati yemek ve çay molalarına ayrılmıştır. Haftalık değişen vardiya sistemiyle çalışan firma, personellerine de haftada bir gün izin hakkı tanımıştır. Ayrıca firmada 1 yıllık çalışma sürenizi doldurduktan sonra, 14+2 günlük yıllık izninizi de talep edebiliyorsunuz.

Rossmann firmasının ürün yelpazesi, diğer firmalara göre daha rahat olduğundan dolayı rahat bir çalışma ortamına sahip olabilirsiniz.

Rossmann Maaşları

Rossmann firmasında işe başlayan yeni personeller asgari ücret almaktadır. Ayrıca firmanın belirlediği aylık kota aşıldığında, mağaza personelleri maaşlarının 4/1’i kadar prim ödemesi alabilirler. Bu prim ödemesi de mükemmel oranda olduğu için, personellerin asgari ücrete pek takıldığını göremeyiz.

Son olarak firmanın, personellerinin yemek ve yol masraflarını karşıladığını da söyleyebiliyoruz. Yemek masrafları multinet gibi kartlara yatırılırken, yol ücretleri ise maaşa ek olarak ödeniyor. Kısacası dört dörtlük mağazada, rahat bir çalışma ortamında işinize bakabiliyorsunuz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)