Genel

Miniso İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2020

Japonların yerli sermayelerinden birisi olan ve ev gereçleri üzerinde müşterilerini memnun etmeyi başaran Miniso, adını pek duyurmasa da güzel cirolar yakalamayı başarıyor diyebiliriz. Kısa sürede hızlıca şubelerini açan ve yeni personellerin alımını yapan Miniso, bakalım personellerine nasıl bir çalışma ortamı sunuyor ve onlara ne kadar maaş ödemesi yapıyor?

Miniso Çalışma Şartları

Miniso firmasında çalışan personeller, günlük net olarak 8 saat çalışmaktadır. Çalışılan bu sürecin içerisinde çay ve yemek molaları dahil edilirken, personellere de haftada bir gün izin veriliyor. Vardiyalı bir sistemle çalışan Miniso, yıllık izin düşünen personellerini de unutmamış. Eğer firma bünyesinde bir yıllık çalışma sürenizi doldurursanız, 14+2 günlük yıllık izninizi talep ederek kullanabilirsiniz. Küçük bir tatil, size iyi gelecektir.

Miniso Maaşları

Miniso firmasında işe başlayan her yeni personel, asgari ücretle istihdam etse de firmada prim oldukça önemlidir. Çünkü firma, personellerine prim verdiği zaman en az maaşlarının 4/1’i oranında bir prim sağlıyor. Bu durumda da personeller, asgari ücretten çok daha fazla maaş alıyorlar. Aynı zamanda personellerin yemek ücretlerini de Multinet benzeri kartlara yatıran firma, yol ücretlerini de karşılıyor.

Kısacası Miniso firmasında çalışmaya başlarsanız Maaş + Prim + Yemek + Yol gibi imkanlardan faydalanabileceğiniz gibi, rahat bir ortamda da çalışmanızı sürdürebileceksiniz. Firmada iş başvurusu yapmak için herhangi bir şubeye gidebilir, kariyer siteleri üzerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)