Genel

Koton Çalışma Şartları ve Maaşları 2020

Koton Çalışma Şartları ve Maaşları 2020

Yerli bir sermayeye sahip olan ve kısa sürede ülkemizin tüm alanlarına yayılan Koton, köklü bir girişimden meydana gelen büyük bir giyim mağazasıdır. Genellikle gençlere hitap eden giysileri ve diğer aksesuarları bünyesinde barındıran Koton, kısa zamanda güzel cirolar elde ederek şubelerini genişletmeyi başardı. Büyük ihtimalle firmanın genişlemesiyle, yeni personel ihtiyaçları da doğacaktır. Peki Koton firmasında çalışacak olan bir personel, hangi şartlarla karşılaşacak ve ne kadar maaş alacak?

Koton Çalışma Şartları

Koton firmasında günlük çalışma sınırı 8 saat olarak belirlenmiştir. Çalışılan 8 saatin içerisinde, gün içerisinde verilen çay ve yemek molaları da dahil edilmiştir. Vardiyalı bir sistemle çalışan Koton, haftada bir vardiya değişmesine rağmen, personellerine bir gün izin hakkı tanımaktadır. Aynı zamanda Koton bünyesinde 1 yıllık çalışma süresini tamamlayan personeller, yıllık izin olarak 14+2 gün boyunca izne ayrılabilirler.

Koton Maaşları

Koton firmasına yeni giren personeller asgari ücret almaktadır. Fakat firma prim bazlı çalıştığı için, şubenin kotası aşıldığı taktirde, personeller maaşlarının 4/1’i kadar prim alabilirler. Aynı zamanda tüm personeller yemek ve yol ücretleri de firma tarafından karşılanıyor. Yemek ücretleri multinet gibi kartlara yatırılırken, yol ücretleri de her ay sonunda maaşa ek olarak ödeniyor.

Yemek kartındaki paranızı alışverişte veya istediğiniz lokantalarda harcayabiliyorsunuz. Kısacası firmaya personel olarak girdiğinizde Maaş + Prim + Yol + Yemek gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gayet güzel bir iş yeri maaşları çok uygun herkese tavsiye ederim gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz🙏😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)