Girişimcilik

Hayal Gücünün Sınırlarını Zorlayan İlginç Meslekler

Hayal Gücünün Sınırlarını Zorlayan İlginç Meslekler

Türkiye’de yapılmayan, kırk yıl düşünülse akla gelmeyecek meslekleri sunduğumuz bu yazımızda, bölgesel ihtiyaçlara göre ortaya çıkan ilginç meslekleri inceliyoruz. Oldukça ilginç bulacağınız meslek türü aslında kullanıcı ihtiyaçlarının ne kadar çeşitli olabileceğini de gözler önüne seriyor.

Bisiklet Balıkçılığı

Hollanda’nın Amsterdam şehrindeki kanallarda bisiklet balıkçılığı yapan ve her yıl kullanılmayan binlerce bisikleti atıldığı kanallardan toplayan ekipler mevcut. Bunları çıkararak oldukça önemli kazançlar sağlamak mümkün hale gelince neredeyse bir meslek haline gelmiş bulunuyor.

Çöp Dedektifliği

Özellikle Avrupa’nın bazı ülkelerinde ve başta Almanya’da geçerli olan meslekte, çöplerin doğru ayrıştırılıp ayrıştırılmadığı çöp dedektifleri tarafından kontrol ediliyor.

Yatak Testi Uzmanlığı

İngiltere’nin ev sahipliği yaptığı bu meslek, yatarak para kazanma hayalleri kuranlar için en ideal meslek. Bu meslekte çalışanın yapması gereken tek iş ise, satışa sunulan yatağa yatarak konforu test etmek oluyor. Oldukça ciddi bir meslek olarak görülen yatak testi için şirketler ayrı bir kadro tahsis ediyor.

Sahte Yöneticilik

Çakma ürünlerle dünyada en fazla tanınan ülke olan Çin, sahte yöneticilik mesleğine ev sahipliği yapıyor. Sahte yöneticileri daha çok Çin’de iş yapan firmalar tercih ediyor. Sahte yöneticinin yapması gereken tek iş, toplantılara girerek el sıkışmak, bu süre içerisinde konuşmak bile gerekmiyor.

Karınca Satıcısı

Uzak doğu ülkelerinde oldukça popüler olan karınca satıcılığı önemli bir iş kolu olarak görülüyor. Karınca satarak oldukça önemli paralar kazanan kişilerin tek riski ise, karıncalarla haşır neşir olmaktan dolayı alerji olmak.

Kiralık Yolcu

Endonezya’da tek başına araç kullanımının yasak olması, dünyanın en ilginç mesleklerinden birinin ortaya çıkmasına sebep olmuş. Cezalardan kurtulmak adına kiralık yolcu alan sürücüler, böylece kiralık yolcu ücretinden kat be kat fazla olan trafik cezalarından kurtulabiliyor.

Canlı Korkuluk

Havaalanında çalışmak oldukça prestijli bir iş olarak görülse de, korkuluk olarak çalışacağınızı öğrendiğinizde keyfiniz kaçabilir. Kuşların piste yaklaşmasını önlemek amacıyla havaalanı çevresinde çalışan canlı korkuluklar, özel ekip olarak oluşturuluyor ve uçaklar için en büyük tehlikelerden biri olan kuşları bölgeden uzak tutuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)