Girişimcilik

Günümüzde Yararlanabileceğiniz Ofis Çeşitleri Hangileridir?

Günümüzde Yararlanabileceğiniz Ofis Çeşitleri Hangileridir?

Günümüzde gerçekleşe teknoloji devrimi iş dünyasına birçok farklı olanak sağladığı gibi, farklı alanlarda çalışmaya da imkân sağlıyor.   İnternetin hayatın her alanına yayılmış olması ile birlikte, içerisinde bulunulan ve çalışılan düzenlere ait dinamikleri de tamamıyla değişikliğe uğratmış bulunuyor. Kimisi geleneksel yöntemlere bağlı kalarak sabit bir ofiste çalışmayı yeğlerken, kimisi de evlerinde kurdukları Home Office tarzı alanlarda çalışabiliyor.

Bu yazımızın içeriğinde kendi işini yapan ve bir ofise ihtiyaç duyan bireylerin ihtiyaçlarını giderecek ofis tiplerini ele alarak avantaj ve dezavantajlarını bir arada sunmak istedik.

Home Office ( Ev Ofis)

İşini evinin konforunda yapmak isteyenler için en ideal ofis türüdür. Home ofis çalışmalarında ev giderleri dışında herhangi bir gider kalemi olmaması, yöntemin en cazip yönlerinden biridir. Kendi evinizde ihtiyacınız olacak güçte bir internet bağlantısı kurarak çalışmalarınızı yürütebileceğiniz ofis modeliyle çoğunlukla freelancerler, remote çalışanlarla şirketi olup da çalışacak ofisi olmayanlar için en ideal çözümdür.

Paylaşımlı Ofis

Paylaşımlı ofis adından da anlaşılacağı üzere, ortak kullanıma izin veren bir ofis çeşididir. Ortak kullanılan ofislerde internet bağlantısı, ofis ortamında gerekli olacak malzemeler, yiyecek, içecek gibi ihtiyaçların giderilmesi mümkün olup belirli bir aylık ödeme karşılığında istifade etmek mümkün olmaktadır.

Bu tür ofislerin en büyük dezavantajı, birçok kişi ile aynı ortamı paylaşmak ve aynı yerde çalışma sıkıntısına dayanıp dayanamayacağınızdır.

Sabit Ofis

Geleneksel ofis sistemi olarak tanımlanan ofis modelinde direkt olarak ofis çalışanı olarak maaşlı ve sigortalı bir şekilde çalışmak mümkün olabilmektedir.

Sanal Ofis

Gerçek bir ofis ortamı olmayan fakat ihtiyaç duyulduğunda varlık gösterebilen bir ofis modelidir. Sanal ofislerle iş yapmanın en avantajlı yolu fiziki bir adres gösterme zorunluluğunun ortadan kalkmış olmasıdır. Sanal ofis sayesinde işyerinize ait bir adres gösterebilir, bu tip ofis çalışmalarında ihtiyacınız olan tüm gereklilikleri yerine getirebilirsiniz.

Hazır Ofis

Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bu model, ihtiyaçlarınıza ve çalışan sayınıza göre dizayn edilerek aylık belli miktarlarda ödeme yapmanız halinde kullanıma sunuluyor. Bu tür ofislerde sadece şirket içi maliyetlere katlanarak önemli miktarda tasarruf sağlamanız mümkün olabiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)