Genel

Gratis İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2020

İndirimleriyle tüm hanımlarımızın dikkatini üzerine çeken Gratis, kişisel bakım ve güzellik ürünleri satan devleşmiş bir firmadır. Makyaj ürünleri, kişisel bakım ürünleri ve diğer tüm kişisel ürünlere ev sahipliği yapan Gratis, kısa zamanda tüm alışveriş merkezlerinde bir şube açarak kitlesini genişletmeyi başarmıştır. Özellikle indirim günlerinde yoğun bir potansiyel yakalayan Gratis, yoğunluktan dolayı yeni personeller arıyor diyebiliriz. Peki Gratis firmasında çalışan personeller, hangi şartlarla karşılaşıyor ve ne kadar maaş alıyor?

Gratis Çalışma Şartları

Genelde bayan personellerden oluşan Gratis, depo görevlilerini de erkek personellerden seçmiştir. Firmada günlük çalışma süresi 8 saattir. Bu sürece yemek ve çay molaları da dahil edilmiştir. Ayrıca haftada bir gün izin hakkınız olduğu gibi, bir yıllık çalışma sürenizin sonunda da yıllık izninizi talep edebiliyorsunuz. Vardiyalı bir sistemle çalışan firmada, sabah vardiyası mağazayı açar ve akşam vardiyası da mağazayı kapatmakla sorumludur. Son olarak firmanın, resmi tatiller dışında herhangi bir mesai ödemesi yapmadığını da belirtelim.

Gratis Maaşları

Reyon personeli olarak çalışanlar, asgari ücretten %30 daha fazla maaş almaktadır. Prim sistemiyle çalışan firma, normal personellerin ve yöneticilerin yemek masraflarını da üstlenmiştir. Yemek ücretleri maaşın dışında ticket benzeri kartlara yatırılır ve bu ücret yaklaşık 300-350 TL aralığında tutulur. Mağaza yöneticilerinin 3.000 – 3.250 TL ve yardımcılarının da 2.500 – 2.750 TL aralığında maaş aldıklarını belirtelim.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı