Genel

GÜNCEL 2021! Gratis Çalışma Şartları, Maaşları ve Çalışma Saatleri

İndirimleriyle tüm hanımlarımızın dikkatini üzerine çeken Gratis, kişisel bakım ve güzellik ürünleri satan devleşmiş bir firmadır. Makyaj ürünleri, kişisel bakım ürünleri ve diğer tüm kişisel ürünlere ev sahipliği yapan Gratis, kısa zamanda tüm alışveriş merkezlerinde bir şube açarak kitlesini genişletmeyi başarmıştır. Özellikle indirim günlerinde yoğun bir potansiyel yakalayan Gratis, yoğunluktan dolayı yeni personeller arıyor diyebiliriz. Peki Gratis firmasında çalışan personeller, hangi şartlarla karşılaşıyor ve ne kadar maaş alıyor?

Gratis Çalışma Saatleri 2021

Hem müşteriler hem de aday çalışanlar tarafından oldukça merak edilen konulardan biri de çalışma saatleri. Gratis hangi saatler arasında açık?

Sabah 09.00’da açılıp 12 saat boyunca faliyetlerini sürdürüp 21.00’da kapanmaktadır. Yani:

09.00 – 21.00 arasında hizmet vermektedir.

Gratis Hafta Sonu Çalışıyor Mu?

Bildiğiniz gibi bir çok Gratis mağazalarının birçoğu AVM’lerde bulunuyor. AVM’lerin de en yoğun günleri hafta sonu olduğu için cumartesi, pazar günleri de Gratis açık. 

Pandemi de kısıtlamaların durumuna göre çalışma saatleri farklılık gösterebilir.

Gratis Çalışma Şartları 2021

Gratis Çalışma Şartları, Maaşları ve Çalışma Saatleri 2021

Genelde bayan personellerden oluşan Gratis, depo görevlilerini de erkek personellerden seçmiştir. Firmada günlük çalışma süresi 8 saattir. Bu sürece yemek ve çay molaları da dahil edilmiştir. Ayrıca haftada bir gün izin hakkınız olduğu gibi, bir yıllık çalışma sürenizin sonunda da yıllık izninizi talep edebiliyorsunuz. Vardiyalı bir sistemle çalışan firmada, sabah vardiyası mağazayı açar ve akşam vardiyası da mağazayı kapatmakla sorumludur. Son olarak firmanın, resmi tatiller dışında herhangi bir mesai ödemesi yapmadığını da belirtelim.

Gratis Hangi Ülkenin Markasıdır?

Gratis isminden dolayı yabancı gibi gelse de Gratis bir Türk markasıdır. Demir Sabancı tarafından kurulmuş olan Gratis Sedes Holding bünyesinde faaliyet göstermekte olan bir kozmetik ve kişisel ürün mağazasıdır.

Gratis Maaşları

Reyon personeli olarak çalışanlar, asgari ücretten %30 daha fazla maaş almaktadır. Prim sistemiyle çalışan firma, normal personellerin ve yöneticilerin yemek masraflarını da üstlenmiştir. Yemek ücretleri maaşın dışında ticket benzeri kartlara yatırılır ve bu ücret yaklaşık 300-350 TL aralığında tutulur. Mağaza yöneticilerinin 4.0000– 4.500 TL ve yardımcılarının da 2.800 – 3000 TL aralığında maaş aldıklarını belirtelim.

Gratis Çalışma Şartları ve Maaşları 2020

“a101, Rossman, ŞOK, Vatan “gibi diğer markaların çalışma şartlarına, maaslarını buraya  tıklayarak ulaşabilirsiniz!

İnstagram Hesabımıza Buradan Ulaşıp Takip Edebilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)