GenelGirişimcilik

Girişimcilik İlhamı Verecek 10 Efsane Film Önerisi!

Herkese merhabalar! Bazı filmleri izleriz ve izledikten sonra aklımızda önemli yer eder. İlham alırız, kendimizdeki hataları bulur, sonuçlar oluştururuz. Peki bir girişimci isek ya da hayalimizde girişimci olmak varsa ve bunun için çabalıyorsak izlememiz gereken filmler nelerdir? Aklınızda önemli bir kısımda bulunacak ve kesinlikle etkisinden çıkamayacağınız girişimci filmleri önermek için harika bir gün değil mi? Bu korona günlerinde hepimizin ilhamını, motivasyonunu yerine getirecek olan filmlerden bahsetmek istiyorum. Girişimcilik ile alakalı kesinlikle izlemeniz gereken 10 film sizinle! Şimdiden keyifli seyirler diyoruz. (IMDB Puanına Göre Sıralama Yaptık.)

Bu sayfanın linki: girisimavcilari.com/girisimcilik-ilhami-verecek-10-efsane-film-onerisi

1. Forrest Gump

forrest-gump-interesting-facts-about-hollywood-movies - Stories for the Youth!

1986 yılında yayımlanan aynı isme sahip olan romandan esinlenilmesi üzerine 1994 yılında yapılmış bir ABD filmidir. Gump, düşük IQ’su olan genç bir kişidir. Gump’ın kişiliği, yaşamı ele alınan bu filmin baş rollerinde Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise, Sally Field oynamıştır. Konusu ve epikliği dikkat çekici!

Tür: Dram, Romantik

IMDB: 8,8

 

2. Yapay Oyun: Enigma (The Imitation Game: Enigma)

The Imitation Game: Tarih yapay bir oyundur! – Uzay Gökerman

2014 yapımı ABD filminin baş rollerini Benedict Cumberbatch ve Keira Knightley paylaşmaktadır. Bu film, 2. Dünya Savaşı’nda Nazi Almanlarının kullandığı Enigma şifreleme sistemini İngiliz İstihbaratı’nın bir türlü çözememesiyle başlar. İngiliz hükümeti, Deniz Kuvvetleri’nde ülkenin en iyi şifre çözen beyinlerini ve kriptoloji uzmanlarını bir araya getirir. Buradaki kişilerden biri de farklı çalışmalarıyla tanınan ve kendi yöntemlerinden ödün vermeyen genç profesör Alan Turing’dir. Turing’in ekibe katılması tüm dengeleri yeniden belirleyecektir. Daha fazla anlatmadan bu girişimi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz!

Tür: Savaş, Dram

IMDB: 8,4

 

3. Her Şeyin Teorisi (The Theory Of Everything)

Her Şeyin Teorisi Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

2014 yapımı olan İngiliz filmi, ünlü Fizikçi Stephen Hawking’in yaşamını biyografik olarak anlatır. Hawking’i Eddie Redmayne canlandırmıştır. İlham alınabilecek kaliteli filmlerden!

Tür: Biyografi, Romantik, Dram

IMDB: 8,3

 

Diğer Film Önerilerimize de Bakın: Para Kazanmaya Bakış Açınızı Değiştirecek 7 Film Önerisi

 

4. Umudunu Kaybetme (The Pursuit Of Happyness)

The Pursuit Of Happyness-Umudunu Kaybetme Ekran Dedektifi

2006 yapımı olan bu ABD film, Chris Gardner’in biyografisidir. Gardner’ı ünlü oyuncu Will Smith oynamıştır. Film, 1981 yılında kemik tarayıcı ürünlerinin satışını yapan Gardner’ın eşi ile yaşadığı sorunlardan sonra hayatında yaşadıkları zorluklara rağmen umudunu kaybetmemesini ele almaktadır. Her şeye rağmen çabalayan bir babanın gerçek hayat hikayesi bizce yeri geldiğinde duygulandırırken kendimize pes etmemeyi ne olursa olsun çabalamayı bir kez daha anlattı.

Tür: Biyografi, Dram

IMDB: 8,0

 

5. Sosyal Ağ (The Social Network)

THE SOCIAL NETWORK filminde hayatı canlandırılan karakterler şimdi nerede, ne yapıyor? - Geyikdolu

2010 yapımı olan bu ABD filmi herkesin bildiği üzere Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve arkadaşlarının Facebook’u nasıl oluşturduğu, olumlu olumsuz yönlerini anlatıyor. Baş rollerini Jesse Eisenberg ile Andrew Garfield paylaşmıştır. Spoiler vermemek adına gerisi sizde diyorum!

Tür: Biyografi, Dram

IMDB: 7,7

 

6. Azınlık Raporu (Minority Report)

Azınlık Raporu - Minority Report (2002) - Kaan'ın Tavsiyesi

2002 yapımı olan bir ABD filmidir. İsmini Philip K. Dick’in kısa hikayesinden aynı adla senaryolaştırılmasından almıştır. Baş rolünde Tom Cruise oynamıştır. 2054 Washington’unda Dedektif John Anderton, psişik güçlere sahip kahinler ve bazı teknolojik cihazlarla cinayetler işlenmeden önce fark ederek suçluları yakalayan özel bir polis biriminin başıdır. Spoiler vermemek adına burada anlatıma son vererek, iyi seyirler diliyoruz!

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

IMDB: 7,6

 

7. Yeni Bir Başlangıç (Jerry Maguire)

Jerry Maguire: Video Store With 14,000 Copies Opens in Los Angeles | Fortune

1996 yapımı olan ABD-Avusturya filmidir. Jerry, işinde gitgide başarılı bir hale gelirken ve nişanlıyken işinden slogan yüzünden atılır. Her şeye yeni bir başlangıç yapmak zorundadır. Bu dönemde, iş ve yaşamı için nelerin önemli/önemsiz olacağına bizzat karar verecek bir yandan da mücadelesini sürdürmeye çalışacaktır. Baş rollerde Tom Cruise ve Renée Zellweger oynamıştır. Bizce, her şeye rağmen yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için yol göstermeye uygun bir film!

Tür: Komedi, Dram, Romantik

IMDB: 7,3

 

Mutlaka Telegram Grubumuza Katılmalısınız: İş Fikirleri ve Girişimcilik Platformu 

 

8. Steve Jobs

Steve Jobs movie review & film summary (2015) | Roger Ebert

2015 yapımı olan bu film ABD yapımıdır. 2016 yılında Altın Küre’de En İyi Senaryo Ödülü’ne layık görülmüştür. Bu film, Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un hayatını iyisi-kötüsüyle anlatır. Jobs karakterini Michael Fassbender canlandırmıştır. Bizce ilham almak için ideal filmlerde baş köşede oturabilir!

Tür: Dram

IMDB: 7,2

 

9. Stajyer (The Intern)

GazeteBilkent – MUZİP, SAMİMİ BİR KOMEDİ: THE INTERN

2015 yapımı olan bu film ABD filmidir. İyi ve başarılı bir şirkete sahip olan Jules Ostin, çalışanlardan aldığı tavsiye üzerine şirkette yeni bir stajyer programını başlatmaya karar verir. Bunun sonucunda şirket yaş ortalamasını yükselten Ben Whittaker ile tanışırlar. Bu filmin baş rollerini Robert De Niro ile Anne Hathaway üstlenmiştir. Bu ikilinin iş ilişkisi ve dostluğu bizce çok dikkat çekici, şiddetle izlemenizi öneririz!

Tür: Komedi, Dram

IMDB: 7,1

 

10. Kazan Dairesi (Boiler Room)

Boiler Room - Movies on Google Play

2000 yapımı olan bu ABD filmi başarısız bir öğrencilik geçiren bir kişinin borsa şirketindeki hızlıca yükselmesini anlatıyor. Baş rollerini ise Giovanni Ribisi, Vin Diesel ve Nia Long birlikte üstlenmiştir. Kesinlikle ilham verici!

Tür: Suç, Dram, Gerilim

IMDB: 7,0

 

Sitemizdeki Yazıları ve Telegram’a Özel Yaptığımız Paylaşımları Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Buraya Tıklayarak Hemen Katılın!

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)