Girişimcilik

Girişimcilik Hakkında Bildiklerinizden Farklı Olan 7 Gerçek

Girişimcilik Hakkında Bildiklerinizden Farklı Olan 7 Gerçek

Herhangi bir fikri benimseyip girişimci olacağınızı çevrenizdeki kişilere anlatmışsanız, çevrenizdeki kişilerin size birçok farklı görüş belirtmesi muhtemeldir. Birçoğu girişimcilikten bihaber kişiler tarafından söylenen sözleri önyargı olarak değerlendirmek gerekir. Bu tür yanlış şeylerden etkilenerek girişiminizden vazgeçmemek adına, merak ettiğiniz tüm unsurları gerçek girişimcilerden öğrenmelisiniz.

1-Girişimcilik Çok da Büyüleyici Bir Şey Değildir

Girişimciler işe başlar başlamaz kendilerini CEO olarak tanımlama hatasına düşerler. Birçok girişimci hayal kurdukları işleri yönetebilmekten ziyade göz alıcı bir konuma sahip olmak istiyor. Fakat girişimciliğin düzenli maaşla çalışanlara oranla daha zor şartlarda çalışmak zorunda oldukları gerçeğini unutmamaları gerekiyor.

2- Para Kazanmak İçin Sevilen İşi Yapmak Yeterli Olmayacak

Hemen her girişimci hem sevdikleri işi yapmak hem de para kazanmak hayalini kurar. Gerçek olan ise bunun tam tersidir. İşleriniz hafiflemeye başladığı anda sadece keyif almaya odaklanmanız halinde, işinizle ilgili önemli detayları göz ardı ederek hatalı bir yola sapabilirsiniz.

3- Fikirden Daha Fazlasına İhtiyacınız Var

Bir girişimi başarıya ulaştırmak için fikirden çok daha fazlasına gereksiniminiz olacaktır. Doğru bir strateji izlemeli, işinize tutkuyla bağlı olmalı ve yoğun çaba sarf etmeyi göze almalısınız. Ancak bu şekilde başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Büyümek Her Zaman Tüm Sorunları Çözemeyecek

Birçok girişimci iş hacimleri büyüdükçe sorunlarının azalacağını düşünürler. Ancak kazanç beklediğiniz bir yerden ummadığınız kayıplar yaşayabilir, sıkıntılı bir döneme girebilirsiniz. Böyle bir duruma düşmemek adına maliyetler ve gelirlerinizi gerçekçi hesaplamalarla yapmalısınız.

5- Tek Başına Hiçbir Şeyi Başaramazsınız

Girişimcilik grup odaklı çalışma gerektiren bir iştir. Tek başınıza hareket etmek farklı sorunlara yetişememeniz sebebiyle sorun yaratacak ve sonuçta başarısız olacaksınız. Bu sebeple geniş bir iletişim ağına ve iyi bir ekibe ihtiyacınız olacak.

6- Problemin Çözümünü Bulmak Başarılı Olmanın Garantisi Değil

Birçok girişimci ihtiyaç duyulmadığı zannedilen şeyleri üreterek başarılı olabilmektedir. Ancak gerçek sorunları çözüyor olabilmeniz her zaman başarılı ve zengin olmanıza yetmez.

7- Başarılı Olmak İçin Yatırımcılara İhtiyaç Yok

Eğer ürettiğiniz mal veya hizmet piyasanın ihtiyaçlarını karşılar niteliklere sahipse, herhangi bir yatırımcıya ihtiyaç duymadan satışa sunarak para kazanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)