Girişimcilik

Girişimcilerin Her Zaman Motive Kalmasını Sağlayacak 7 Faktör

Girişimcilerin Her Zaman Motive Kalmasını Sağlayacak 7 Faktör

Bütün girişimciler kendi özgün düşünceleri ile oluşturdukları şirketlerini başarıya ulaştırmak ve gelecek vaat eden bir şekle dönüştürmek ister. Bu tür girişimcileri motive eden, girişimini geleceğe güvenle taşımasına olanak sağlayan kritik hamlelerin neler olabileceğini hiç düşündünüz mü?

Bu kritik hamleler girişimci kişileri iç süresince motive bir halde tutacağı gibi, girişimin geleceğini aydınlatacak oldukça mühim ve sistematik aksiyonlardır. Girişiminin kalıcı olmasını isteyen ve düşünce tarzını bu yönde geliştirmek isteyenlerin her zaman motive kalmasını sağlayacak 7 unsur son derece önemli ve dikkate alınması gereken hususlardır.

Fikrinize Sonuna Kadar İnanın

Girişimci olan bireylerin kendi ortaya attığı fikre ve fikrin geleceğe taşınabileceği konusunda son derece inançlı ve motive olmaları gereklidir.

Girişiminizin herhangi bir safhasında fikrinizle ilgili şüpheye düşmeniz, girişiminizin ilerlemesine engel olacağı gibi, motivasyonunuzu kaybederek olumsuz düşüncelere kapılmanıza sebep olacaktır. Bu tür durumlarda girişiminizin başlamadan bitmesi bile mümkündür.

Çalışma Sisteminizi Bir Düzen İçerisinde Oluşturun

Günlük çalışma planlaması yapmak ve bu plana bağlı kalarak hareket etmek, bir girişimcinin mutlaka yapması gereken ir davranıştır. Yapılacak işler ile ilgili notlar önceden alınmalı, iş günleri son derece sistemli ve düzen içerisinde olmalıdır.

Girişimcilerin altın anahtarı ister normal ofis düzeni, isterse home ofis tarzında freelance olarak çalışılan bir ekibe sahip olsun planlı ve düzenli bir çalışma hayatına sahip olmalarıdır. Bu şekilde çalışmak girişiminizi başarıya ulaştıran altın anahtar değerindedir.

Ofisinizi Sevip, Yaşam Alanı Olarak Görün

Günümüzde ofislerin yaşam alanlarına dönüştürülmesi oldukça sık rastlanmaya başlayan bir uygulama olarak göze çarpıyor. Temel amaç olarak çalışan personelin işini sıkılmadan yapabilmesine olanak sağlarken, çalışma saatleri içerisinde az da olsa nefes alabilmelerini ve işle ilgili motivasyonlarının artmasına olanak sağlıyor. Siz de ofislerinizin bir bölümünü yaşam alanları haline çevirmeli, çalışanlarınızla keyifli anlar geçirmelisiniz.

Çalışma Arkadaşlarınızla Güçlü Bir Bağ Kurun

Gruplar halinde çalışılan iş yerlerinde iş arkadaşlarınızla aranızda oluşturacağınız iletişim oldukça önemli bir başarı unsurudur. Bir girişimciyi yola çıkarken oluşturacağı ekip, girişimin ileriye taşınmasında oldukça önemlidir. Birbirinin dilinden anlayan grupların her tür girişimi başarıya ulaştırabilmesi mümkündür.

  • Para sorununu en aza indirgemek
  • Kendinizi iş dışında motive edebilecek uğraşlar edinmek
  • Spor yapmanın zihninizi rahatlatıcı etkilerinden yararlanmak, girişimcinin her zaman motive kalmasını sağlayacak faktörler arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)