Girişimcilik

Girişimcilerin 2 Yılına Göre Başarısız Olmasının 5 Temel Nedeni

  • Girişimciler fikirlerini doğru bir şekilde yerine getirecek kaynaklara veya bilgiye sahip olmadığında yeni işletmeler genellikle başarısız olur.
  • Kimse başarısız olmaktan hoşlanmaz, ancak eğer yaparsanız, bir sonraki çabanızı başarıya götürmek için kazandığınız değerli deneyimi kullanın.
  • Girişimciler iş döngüsüne çıkmadan hemen önce başarısız olma eğilimindedir. Zirve genellikle birçok girişimcinin ivme kaybettiği bir tuzaktan sonra gelir.

Başarısızlık korkusu birçok küçük işletme sahibini rahatsız eder. Sadece yol değil girişimcilik genellikle beklenmedik yollarla ve çukurlarla doludur, ancak yüksek seviyede yaratıcılık ve bu barikatlarda gezinirken motivasyon tırnak ısırma işlemi olabilir.

Başarılı bir iş girişiminin işletme sermayesine ihtiyacı vardır, sürdürülebilir iş modeli ve piyasa eğilimlerinin iyi anlaşılması. Ancak tüm bu kutuları işaretlediğinizde bir işletmenin başarısız olmasına ne neden olur? Bu sorunun cevabı, işletmenizin ne kadar paraya sahip olduğuna veya başarısızlık korkunuzu ne kadar çabuk aşabileceğinize bağlı olabilir.

Başarılı bir girişimci olmak için harika bir fikirden çok daha fazlasına ihtiyacınız var. Bir işletme için parlak bir fikriniz olsa bile, doğru bir şekilde yürütmek için kaynak veya bilgiye sahip değilseniz girişiminiz başarısız olacaktır. Yetersiz pazarlama, cansız iş planı hatta yanlış yasal yapı işinizin gelişmesini engelleyebilir.

Birçok girişimcinin erken başarısız olmasının nedenleri sonsuzdur, bazıları işletme sahibine özgüdür. İşin anahtarı, “başarısızlığın” sizin ve işletmeniz için ne anlama geldiğini tanımlamaktır. Conviva.

Demas Business News Daily’ye verdiği demeçte, “Bir düzeyde, neredeyse tüm girişimciler başarısız oluyor.” “Fakat aynı zamanda, bir girişimcinin başarısız olamayacağı düşüncesi vardır, çünkü başarısızlık öğrenme deneyiminin bir parçasıdır ve bu deneyimlerden, girişimci daha yüksek başarı olasılığı olan bir iş kurar.”

Demas, başkalarının başarısızlıklarından, kendi başarısızlıklarınızdan öğrenmek için daha iyi olduğunu söyledi. Ancak zaten bir iş hatası yaşadıysanız, başlangıç ​​işleminizin başarısız olmasının nedenlerini incelemeli ve bu bilgiyi bir sonraki girişiminize uygulamalısınız.

Düşündüğün zaman iş kurma, göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri, girişiminizi nasıl finanse edeceğinizdir. İşletme sermayesi olmadan, herhangi bir iş fikrini hayata geçirmek ve genel şirket hedeflerinize ulaşmakta zorluk çekeceksiniz. Bu, şirketinizi başlatmak için para bulmak anlamına gelir. Kitle fonlaması, fikrinizi potansiyel yatırımcılara sunma veya eşler arası borç verme – ve sonra nakit akışını yönetme işletmeniz gelir elde etmeye başladığında,

Şirketinizin parası yoksa, başarısızlığın nihai sonuç olması muhtemeldir, diyor Cheryl Roberts, Lexie Jordan Takı.

“Kabul edelim – işinize para odaklı bir görev olarak başlasanız bile, görevinizi ilerletmek için hala paraya ihtiyacınız var,” dedi. “Yani, bir girişimci olarak başarısızlığın tanımı, işinizi ilerletmek için yeterli para kazanamıyor.”

Para üretmek girişimciliğin ayrılmaz bir parçası olmakla birlikte, işletme sahipleri için başarının hepsi ve sonu değildir. Diyelim ki şirketiniz için başarısızlığın ne anlama geldiğini belirlediniz ve gerekli fonları artırdınız – başka ne başarısız olabilir?

Başarısızlık korkusu girişimciler için normaldir; işinize olan ilginizi ve en önemli olan korkularınız karşısında motivasyonunuzu bu şekilde sürdürüyorsunuz. Oyuncak şirketinin kurucusu ve sahibi Hassan Alnassir’e göre, girişimciler tipik olarak işletmelerinin başarısız olması nedeniyle değil, bir süre çalıştıktan sonra beklenen sonuçları görmedikleri zaman ilgilerini kaybettikleri ve vazgeçtikleri için başarısız oluyorlar. Premium Sevinç.

“İşinizi kurarken içeride hissettiğiniz yenilgiye rağmen sizi devam ettirmek için motive edecek bir şeye ihtiyacınız var,” dedi Alnassir. “Bir girişimci olarak sürekli motive olmanın ve başarısız olmaktan kaçınmanın basit bir yolu, çalışırken her zaman ilham verici bir fotoğrafı önünüzde tutmaktır. Kişisel olarak beni ilerletmek ve motive etmek için küçük çocuğumun fotoğrafını bilgisayar masasında tutuyorum benim işim üzerinde çalışırken. ”

Birçok girişimci iş başarısızlığından yararlanır. Bir girişimci olarak, çoğu insanın sahip olmadığı bilgi kazanırsınız çünkü önemli bir risk aldınız ve nasıl oynandığını gördünüz.

Başarısızlıklar başlangıçta kariyer sonu gibi görünebilir, ancak bir öğrenme fırsatı olarak başarısız olmayı düşünüyorsanız, gelecekteki iş girişimleriniz için yararlı olabilir. Kurucunun Georgette Pascale’e göre, her şey zihniyetiniz ve hızlı bir şekilde ilerleyebilme yeteneğinizle ilgilidir. Pascale İletişimi.

Pascale, “Gerçek şu ki girişimcilerin kalın bir cilde sahip olması, yanlış adımlarını atması ve sonunda bu deneyimden faydalanacağını bilmeleri gerekiyor.” Dedi. Diyerek şöyle devam etti: “Yeni bir şey öğrenecekler ve hataları tekrar etmemeyi öğrenecekler. En önemlisi, bu deneyim adım adım atılmalı ve hızla ilerlemek için planlar yapılmalıdır.”

Aslında, birçok başarılı girişimciler en az bir kez başarısız oldu ve Steve Jobs, Bill Gates ve Ariana Huffington gibi başarılı olma bilgeliğiyle geri döndü. (İlgili makaleyi okuyun: Başlangıç: İşletmeniz Başarısız Olduğunda Nasıl Devam Edilir?)

Girişimciler daha önce başarısız olma eğilimindedir iş döngüsünde zirve. Zirve genellikle birçok girişimcinin ivme kaybettiği bir tuzaktan sonra gelir. Büyük bir tuzaktan sonra iyileşme sürecinden geçebilirseniz, genişleme genellikle ufukta olur.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun Mevcut İstihdam İstatistikleri programı, temel döngüsel aşamaların CES tepe-oluk tabloları. Bu aşamalar, şirketinizin yaşam döngüsünde pozitif veya negatif büyüme dönemlerinin başlangıcını işaret eder. Her aşama, ürün veya hizmetinize bağlı olarak genellikle aylık olarak dalgalanır.

Bir girişimcinin başarısızlık riski altında olduğu kesin nokta değişmekle birlikte, bir veya iki yıldır iş yaptıktan sonra çoğu başarısız olur. Vyra.

“Bunun nedeni, bu zaman zarfında işler çok daha gerçek oluyor.” Dedi. “Muhtemelen yeni çalışanlar getiriyorsunuz, bu da maliyetlerin artması demektir. Sadece siz ve kurucular olduğunda ve maaş almadığınız zaman kolaydır, çünkü bir kuruşa dönebilirsiniz.”

Gunderman diyor ki çalışanlara ödeme zorlaştırır eksenve bu çalışanlara sahip olmanın maliyeti sizi çıkış yolu olmayan bir konuma sokabilir. Bu erken iflasa yol açabilir.

Aşağıda girişimcilerin ikinci yıllarında başarısız olmasının beş ana nedeni var: Yükselen Karlar.

Bir iş kurarken, girişimciler genellikle bir sonraki satışa ve bir sonraki müşteriye odaklanırlar. Genellikle uzun vadeli veya gelecek için plan düşünmezler. Nakit akımı bir iş yapabilir ya da bozabilir. Karsız bir iş yıllarca ayakta kalabilir, ancak nakit akışı olmayan bir iş aylar içinde başarısız olacaktır. Pozitif nakit akışının nasıl sağlanacağını planlamak, işinizi gerçekleşmesi gereken durgunluklardan alabilir.

Girişimciler bir işe başladıklarında birden fazla şapka giyerler. Bazen büyümek için bu şapkaların bir kısmını (en çok olmasa da) yol boyunca diğer insanlara geçirmeleri gerektiğini unuturlar. “Her şeyi daha hızlı ve daha iyi yapabilirim” anlayışımız birçok girişimciyi batırır. Rollerden çıkmayı öğreninve neye benzediğine dair bir planınız var. Siz çıkarken bu rolü kim dolduruyor? Bu şimdi ne yapman için serbesttir? Çıkacağınız bir sonraki rol nedir?

Girişimciler genellikle tüm arkadaşlarının ve ailelerinin, işe başladıklarında onlardan alışveriş yapacaklarını düşünürler. Ne yazık ki, bu genellikle böyle değildir. Satış ve pazarlama için bir stratejiniz olması gerekir. İdeal müşterinizin kim olduğunu öğrenin ve onlara neden hizmetinize veya ürününüze ihtiyaç duyduklarını öğretin. Satışların gelmesini beklerseniz, uzun süre bekleyeceksiniz.

Girişimciler pazarda rekabetçi olmak istiyorlar, bu yüzden daha fazla müşteri kazanmak için kendilerini rekabet altında fiyatlandırıyorlar. Bu, çok az ya da hiç kar elde etmemek için saatler sürmektedir. Bir girişimci fiyatlandırmalarını kasıtlı olarak planlamıyorsa, yerine getirmeleri için paraya mal olan bir hizmet sunarlar. Kârlılık için fiyatlandırma esastır, ancak çok nadiren yapılır.

Girişimciler işlerine başladığında, ne yapmak istediklerini, kime yardım etmek istediklerini ve nedenini biliyorlar, ancak bunun üç ila 15 yıl içinde nasıl görüneceğini veya nihai çıkış planının ne olduğunu planlamıyorlar. bir Çıkış stratejisi size işinizin tüm ömrü boyunca izleyebileceğiniz sağlam bir harita sunar. Onsuz, göz bağı giyen bir yolculuğa çıkıyorsunuz.

Girişiminizi başarıyla başlatmanın en iyi yolu kısa ve uzun vadeli hedefler belirlemektir. İyi yönetim, finansal planlama ve sağlamlık dahil birinci sınıf operasyonel yeteneklere sahip olmak iş yaşam dengesi – şirketinizin ikinci yılının ötesine geçmesine yardımcı olabilir. İşletmenizin iki yıllık işareti aşmasına yardımcı olacak yedi ipucu.

  1. Kendinizi doğru insanlarla çevreleyin. Sana inanan insanlar büyük destek ve tavsiye sağlayabilir. Bu, hangi tuzakların geldiği önemli değil, işletmenizin büyük resmine odaklanmanıza yardımcı olabilir.
  1. Sektörünüzle güncel kalın. İş ortamınız hızlı bir şekilde değişebileceğinden, araştırmanıza devam etmek ve pazarınız hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi toplamak çok önemlidir. Trendlere ve taleplere bağlı kalmak için ürünlerinizi veya hizmetlerinizi geliştirebilmeniz için ileriye bakmanız gerekir.
  1. Sürekli büyüme planı. Manasi Gangan, kurucusu ve CEO’su İç içe fasulye, sürekli büyüme planlamanın girişimcilerin başarısız olmasını önlemeye yardımcı olduğunu söylüyor. Devam eden bir ürün yeniliği döngüsü ile bükülme noktaları oluşturarak, daha sonra kanal çeşitlendirmesi ve son olarak coğrafi çeşitlendirme yaparak sürekli büyümeyi planlayabilirsiniz. Plaja çarptığında değil, işler iyi olduğunda ve büyüdüğünüzde bu bükülme noktalarını yaratmalısınız.
  1. Vizyonunuzu paylaşın. Girişimci ruhla farklı bir ekip kiralayarak vizyonunuzu paylaşın. Vizyonunuzu paylaşan, size ve fikirlerinize inanan kişileri işe almalısınız.
  1. Diğerlerine ilham vermek. Ekibiniz için norm haline gelene kadar bir öğrenme kültürü ve üretken bir zihniyet geliştirin. Ekibinizi motive etmek ve rotayı devam ettirmek için daha küçük hedefler ve kriterler oluşturmalısınız.
  1. Bir öğrenme, yineleme ve otomasyon süreçleri kültürü oluşturun. Büyük bir faktör başarılı bir iş kurmak çitler için sallanıyor ve sizin için uygun bir şey bulana kadar yeni şeyler deniyor.
  1. Motive kalın. Uzun vadeli, kapsayıcı hedeflerinizi alın ve daha küçük görev ve hedeflere ayırın. Sonra, kazandığınızda onları kutlayın! Bu, büyük hedeflerin daha az göz korkutucu ve daha kolay erişilebilir olmasını sağlar.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)