Girişimcilik

Genç Girişimcilerin Öncelik Vermesi Gereken 5 Konu

Genç Girişimcilerin Öncelik Vermesi Gereken 5 Konu

Genç girişimcilerin birçoğu, önemli bir dönüm noktasındadır. Bu konumdaki genç girişimciler sahip oldukları yeteneklerinden şüphe duymaları için oldukça genç ama başarıyı sağlayacak en önemli etkenlerden biri olan enerjik olma konusunda yeterli birikime sahiptirler.

Şüphecilerin durduğu yerden hayranların olduğu alanlara taşınmak zordur. Daha net olarak söylemek gerekirse, kafadaki şüpheleri ve tedirginlikleri atarak başarılı olma düşüncesi zordur. Günümüzde sosyal medya profillerinde girişimci yazan 16-24 yaş arasındaki genç kadın ve erkekler ne yazık ki kısa süre içerisinde pes ederek girişimcilik düşüncesinden vaz geçmektedir. Bu sebeple genç girişimcilerim kendi yeteneklerini en iyi şekilde değerlendirmeleri ve alması gereken önlemleri alarak 5 eyleme odaklanmaları gerekiyor.

İndirgenemeyen Bir Hedef Seçin

Genel çerçevede bireyler herhangi bir işe başlarken, bir ürün satışı veya belirli bir maddi gelire odaklanmak suretiyle elde edilecek en avantajlı yatırımlara yönelirler. Başlangıçta hedef lüks bir evde yaşamak ve iyi bir arabaya binmek olabilir. Fakat tüm bu hedefler kolay elde edilebilir hedefler değildir. Bunu elde edebilmek için mücadele vermek gerekir. Daha düşük model bir araba veya evde yaşayarak da mutlu olmak mümkünse de, hedeflerinizi düşürmemeniz gerekir. Bu sebeple hedeflerinizi mümkün olduğu kadar indirgenemeyecek hedeflerden seçmeli ve bu yolda ilerlemelisiniz.

Günlük Ritüeller Belirleyin

Günlük yaşamınızı belli rutinlerle yaşamaya çalıştığınızda çok daha üretken olduğunuzu göreceksiniz.  Alışkanlıklarınızı faydalı hale getirmek sizi daha enerjik kılacağı gibi daha fazla keyif almanızı da sağlayacaktır. Her gün aynı saatte uyanmak, spor yapmak, kitap okumak gibi alışkanlıklar daha verimli olmanıza olanak sağlayacaktır.

Kendi Saatinizi Takip Edin

İnsanların büyük bir bölümü kendi zamanlarının değil diğer insanların zamanlarını taklit ederek bir şeyler yapmaya çalışır. Milyarderlerin sabah 5 te kalktığını veya gece yarısı çalıştığını duyup taklit ediyoruz. Çünkü rekabet ettiğimiz rakiplerimizin bunları yaptığını duyuyoruz. Yaratıcı ve üretken olmak için kendi zamanınızı takip edin, böylece daha üretken olduğunuzu göreceksiniz.

İnsanlara Karşı Dürüst Olun

Aile veya arkadaşlarınız bazı dönemlerde sizinle daha fazla vakit geçirmek isteyebilir. Eğer yoğun bir tempoda çalışıyorsanız ve ayırabilecek vaktiniz yoksa onlara karşı dürüst olun. Müsait olmadığınızı, çalışmanız gerektiğini açıkça belirtin.

Başarısız Olsanız Bile Enerjik Kalın

Her girişimci bu tür durumlarla karşılaşabilir. Bu yüzden başarısız olduğunuz dönemlerde bile coşkunuzu devam ettirmek ve başarılı olabilmek adına yapılması gerekenleri denemeye devam etmelisiniz. Başarılı girişimciler defalarca başarısız olmuş fakat pes etmedikleri için başarıya ulaşmışlardır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)