Girişimcilik

Genç Girişimciler İçin Tarım Alanında Girişim Fikirleri!

Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan sektörlerinden biri olan tarım sektöründe birçok iş fikri potansiyeli bulunmakta. Bu iş fikirlerinin birçoğunda ise bakanlıklar aracılığıyla destek ve teşvik almak mümkün kılınıyor.

.

Düşük sermayeye sahip girişimciler için tarım sektörüne girmek ilk etapta zor olabilir, ancak günümüzde düşük sermayeye rağmen giriş yapılabilecek birçok tarımsal yeni iş fikri bulunuyor. Üstelik Tarım ve Orman Bakanlığı aracılığıyla genç girişimcilere çok ciddi teşvik ve ücretsiz hibeler veriliyor.

.

Girişim

.

Tarım Sektöründe Değerlendirilebilecek Yeni İş Fikirleri…

.

1- Mantar Yetiştiriciliği

.

Tarım sektöründe en düşük sermaye ile en yüksek potansiyel mantar sektöründe yer alıyor. Birçok girişimci özel olarak nitelendirilen ve özellikle sağlık sektöründe kullanılan mantarların yetiştiriciliğine odaklanarak kolaylıkla ciddi bir potansiyel elde edebilir.

..

Girişim  .

2- Tavşan Yetiştiriciliği

.

Tavşanlar çok sık üreyen hayvanlar. Bu nedenle düşük sermayeli olarak bile birkaç tavşan ile bu hayvanların yetiştiriciliğine odaklanmak mümkün oluyor. Tavşanları beslemek ise çok kolay, özellikle bir yem masrafınız dahi olmayacak. Kendi mutfağınızdaki hemen hemen her şeyi tavşanlar da tüketebilmektedir.

.

3- Salyangoz Yetiştiriciliği

.

Yine tavşanlar gibi çok hızlı üreyen salyangozların yetiştiriciliğine odaklanabilirsiniz. İlk etapta ise Türkiye’de salyangoz yetiştiriciliği yapan firmalardan iş almanız sizi risklerden son derece koruyacaktır. Çünkü bu girişim, piyasası birkaç firmanın elinde olan bir iş fikridir.

.

4- Özel Gübre Üretimi

.

İnsanlar artık evlerinde çok farklı ve özel gübreler isteyen bitkileri yetiştiriyor. Bu bitkiler için araştırmalar çerçevesinde gübre üretimi yapabilirsiniz. Ancak bu gübreleri doğru bir şekilde üretebilmek için bu konuda kendinizi geliştirmeniz gerekir. Aksi durumda bitkilere geri dönülemeyecek zararlar verebilirsiniz ve piyasada güven .

.

5- Çim Kesimi

.

Fiyatı bin liranın altında olan bir çim kesim makinesi satın alarak, çimli bahçeye sahip evler veya apartmanlar için çim kesim hizmeti verebilirsiniz. Elbette bu iş fikri için nispeten büyük bir şehirde yaşamak daha fazla potansiyel sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)