Girişimcilik

[AKLINDAKİLERİN CEVAPLARI] Genç Girişimci Nasıl Olunur 2021?

Genç Girişimci Kimdir?

girişimci olmak için hangi bölüm okunmalı

Genç girişimci, varlığı mal ve hizmet üretimi yapmak için en kazançlı koşullar altında toplayan kişidir. Kendinin para kazanıp başkalarına da istihdam sağlamasının yanı sıra, ülke adına ekonomik bir değer yaratır. Büyük riskler alarak projesini hayata geçirir.

Genç Girişimci Nasıl Olunur? / Girişimciliğe Nasıl Başlanır?

Öncelikle girişimciliği yaşam tarzınız haline getirmelisiniz. Bu da şahsi sorumluluklarınızın artması demektir. Buna alışmalısınız. Bir fikriniz olsun, ve tüm işinizi bu fikrinize göre yönetin. Girişimcilik sektörü çok dallıdır. Eğer siz doğru fikir dalını tutarsanız, o dalı daha fazla geliştirirsiniz. Bütün bu bilgilerden sonra ürününüzü ortaya koymak var. Ürününüzün mükemmel olması için ilk çalışmayın, yeterli düzeyde olması için çalışın. Daha sonra kullanıcılardan aldığınız geri bildirimlerle ürününüzü geliştirin.

Neden Girişimci Olunur?

Siz kendi işinizin patronusunuz. İşinize verdiğiniz değer kadar kazanırsınız. Yani sınırsız bir gelir potansiyeliniz vardır. Yaptığınız işe daha fazla tutkuyla bağlı olursunuz. Aidiyet duygunuz baskın gelir ve yaptığınız işten zevk alırsınız. “Bunun yaşlılığı da var.” Derseniz eğer, sizin için yıllardır süregelmiş bir özkaynağınız vardır. İstediğiniz zaman satabilirsiniz. Eğer ruhunuzda girişimcilik varsa risklerden korkmayın. İç benliğiniz size girişimci ol diyorsa olun. Korkmayın, çünkü mutluluk size başarı getirecektir.

Genç Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

girişimci olmak için hangi bölüm okunmalı
girişimci olmak için hangi bölüm okunmalı

KOSGEB, genç girişimcilerin iş yeri açmasına destek oluyor. Girişimcilerine bir miktar hibe ve bir miktarı da kredi olmak üzere destek sağlayan KOSGEB’in de şartları var elbet. Öncelikle KOSGEB’e kaydolmak ve bir kursa başlamak gerekiyor. Sertifika alan gençler, fikirlerini hayata geçirmek için proje ve iş planı hazırlayarak tekrar KOSGEB’in yolunu tutacaklar. Eğer iş fikriniz kabul edilirse, hibe + kredi olmak üzere 150.000₺’lik desteğin kapısı açılacak.

KOSGEB Genç Girişimci Desteği Kimlere Verilir?

Destek almak için KOSGEB’e kaydolan, kursunu bitirip sertifikasını elde eden gençler bir proje ve iş planı hazırlayacak. İş fikri kabul edilen 18-30 yaş grubundaki gençler, bu hibe + kredi desteğinden yararlanabilecek.

Genç Girişimci BAĞ-KUR Desteği Var Mı?

Bu sorumuzun cevabı da, EVET. Devlet, 18-30 yaş grubunda bulunup işyeri açmak isteyen gençlerin BAĞ-KUR primlerini 1 yıl süreyle karşılayacak. Bu da elbette genç girişimcilerin önünü açacak bir başka destek olmuştur.

Girişimci Olmak İçin Hangi Bölüm Okunmalı?

Girişimcilik, tamamıyla risk almak ve doğru analiz yapmaktan geçer. Ticari zeka dediğimiz unsur daha çok ön plana çıkar. Girişimci olmak için özellikle bir bölüm okumanıza gerek yoktur. Bunun yanı sıra okuduğunuz bölümle alakalı bir girişimcilik de yapabilirsiniz. Bu sizi, diğer girişimcilik adaylarından bir adım yukarıya taşıyabilir.

Genç Girişimciler Ne İş Yapabilir?

Siz girişimcisiniz. Ve hangi sektöre adın atmak isterseniz atabilirsiniz. İstediğiniz firmayı kurabilir, istediğiniz dükkanı açabilir, istediğiniz meyveyi yetiştirebilirsiniz. Kendinizi sınırlamayın ve hayal gücünüze güvenin. Doğru yatırımlarınız olduktan sonra istediğiniz her işte başarı sağlayabileceksiniz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Bu girisimcilik işleri ile alakam yoktu sizin sayenizde bende birşeyler öğrendim teşekkürler

  2. Bu konuyla ilgili araştırma yaparken karşıma çıktı ve çok verimli bilgiler elde ettim sitenizden. Bir çok konuda çok aydınlatıcı

  3. Beğendim tavsiyeleriniz güzel araştırmalar iyidir tavsiye isteyenler burda bulabilirler

  4. Bize yol gösterdiği için girişim avcılarına teşekkür ediyorum,çok bilgi dolu bir konu olmuş, iyi günler diliyorum.

  5. Genç girişimci nasıl olur burdan Çok kolay şekilde öğrene bilirsiniz denemelisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)