Girişimcilik

Ezber Bozan 8 Genç Girişimci

Ezber Bozan 8 Genç Girişimci

Girişimcilik söz konusu edildiğinde genellikle insanların aklına orta yaş grubuna mensup bireyler gelmektedir. Günümüzde bu algının kırılmaya başlamasının sebebi, az sonra sıralamaya başlayacağımız 8 genç girişimcinin sayesinde olmuştur. Bu gençler girişimde yaşın çok da önemli olmadığını tüm dünyaya kanıtlamışlardır.

Ortaya çıkan durum incelendiğinde, gençlerin yaşça büyük kişilere oranla daha aktif çalıştıkları ve daha kısa sürede başarıyı yakaladıkları görülmektedir.

İşte girişimcilere ilham vermeyi başaran yüksek potansiyele sahip 8 genç girişimci…

1- Robert Nay ( Nay Games)

Dünyanın en genç girişimcileri arasında yer alan Robert Nay, Apple markette Bubble Ball adını verdiği oyunu sergilediğinde 14 yaşında bir çocuktu. İnternet üzerinden ve kütüphanede yaptığı araştırmalar sonucunda uygulamayı geliştiren Nay’ın oyunu o dönemde internetten en çok indirilenler arasında yer aldı.

2- Leanna Archer (Leanna’Hair)

İlk girişimini henüz 9 yaşındayken yapmayı başaran Leanne, bulunduğu çevredeki insanlara saç merhemi satarak girişimlerine başladı. Annesinin gizli formülü olduğunu söylediği karışımları satarak faaliyetlerine başlayan genç kız, son dönemlerde girişimini bir şirket haline dönüştürmek suretiyle faaliyetlerini geliştirmiş bulunuyor.

3- Moziah Bridges ( Mo’s Bows)

Moziah papyona özel ilgi duyması ve piyasada satılan papyonları beğenmeyip kendi papyonlarını dikmesiyle girişimciliğe başlayan bir çocuk. Babaannesinden destek alarak papyon dikmeyi öğrenen Moziah, kendi tasarımlarını Etsy üzerinden satışa sunarak girişimcilik hikâyesini başlattı.

4- Neha Gupta (Empower Orphans)

Kendi yaptığı rüzgârgüllerini satarak çocuklara yardım etmeyi amaçlayan Neha, 2005 yılında başlattığı girişim sonrası başarılı olarak kendi şirketini kurdu.

5- Jaden Wheeler ve Amaya Selmon( Cool Kidz Sno Konez)

Buzlu tatlılar yaparak girişimcilik fikirlerini sürdüren Jaden ve Amaya, kendi evlerindeki mikseri kullanarak tatlılar yapmaya ve bu alanda kendilerini geliştirmeye başladılar. Ailelerinin aldığı arabayla daha fazla kitleye ulaşabilen çocuklar, günümüzde 20’den fazla buzlu tatlı çeşidiyle satışlarına devam ediyor.

6- Nick D’ Aloisio ( Summly)

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından biri olan Apple için Summly adlı uygulamayı geliştiren Nick, bu uygulamayı geliştirdiğinde 17 yaşındaydı. Yahoo bu uygulamayı 30 milyon dolar ödeyerek satın aldı. Genç girişimciler arasında yer alan

  • Ansual Samar
  • Lizzie Marie Likness ‘de küçük yaşlarda girişimlerini popüler hale getirmeleriyle tanınıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)