Girişimcilik

En İyi Ücretsiz Uzaktan Çalışma Araçları

  • Doğru teknoloji uygulandığında, uzaktan iş gücünüz sanal toplantılar düzenleyebilir, gerçek zamanlı mesajlaşma kullanarak iletişim kurabilir, projelerde işbirliği yapabilir ve belgeleri paylaşabilir.
  • Birçok uzaktan çalışma aracının ücretsiz bir katmanı vardır, bu da küçük işletme ekiplerinin ofis dışındayken üretken, hesap verebilir ve bağlantıda kalmalarını uygun hale getirir.
  • Ekip üyelerinin evden veya internet bağlantısı olan her yerde çalışmasına izin vermenin yanı sıra, uzaktan çalışma araçları iletişimi, yönetimi ve işbirliğini geliştirebilir.

Koronavirüs, tüm dünyada işin yapılma şeklini değiştirdi. Her gün bir ofiste çalışmak yerine, birçok çalışan şimdi oturma odalarından, mutfaklarından veya ev ofislerinden çalışıyor. Süre uzaktan çalışma popülaritesi arttı son yıllarda, mevcut iklim çalışan nüfusun büyük bir kısmı için bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu yeni çalışma ortamını kolaylaştırmak için, birçok küçük işletme özenle ücretsiz uzaktan çalışma araçları aramaktadır.

Çalışanlarınızın evden etkili bir şekilde çalışmak için kullanabileceği çok sayıda uzaktan çalışma aracı vardır. Aranacak dört temel uzaktan çalışma yazılımı türü – insan kaynakları başkan yardımcısı Miranda Nicholson’a göre Formstack – iletişim, zamanlama, proje yönetimi ve dosya paylaşımıdır.

Uzak çalışma araçlarını kullanmanın amacı, ofiste bulunmayan (ve ülke genelinde bile yaşayabilen) çalışanlarınıza, hemen yanınızda bulundukları hissini vermektir. Uzaktan çalışma aletleri takımını bağlı tut, ne kadar yayıldıklarına bakılmaksızın. Bu belirsiz zamanlarda, iletişimsizlik, durgun ilerleme, kaçırılan fırsatlar göze alamaz veya müşterilerinizi hayal kırıklığına uğratamazsınız.

Şirketler ekip ortamını ve kültür stratejilerini yeniden düşünürken, artık uzaktan çalışma araçlarının faydalarına yaslanmak için iyi bir zaman, diyor kurucusu ve başkanı Billy Boughey Deneyimleri Yükseltin.

Business News Daily’ye konuşan Boughey, “Çalışanların kendi işleri için evde kullanabilecekleri ve çalışanlarla bağlantı kurabilecekleri, üretkenliğin kaybolmaması için birçok kaynak var.” Dedi. “Uzaktan çalışma araçları, çalışanların yolda kalmasına, sonuçları artırmasına ve üretimi en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olabilir. Uygun zihniyete sahip olmak, harika uzak çalışma ortamlarının kilidini açmanın anahtarıdır ve ayrıca kişisel bir şey yapmak için bizzat olmak zorunda olmadığımızı da hatırlamalıyız. .”

Ekip üyelerinin İnternet bağlantısının olduğu her yerden çalışmasına izin vermenin yanı sıra, uzaktan çalışma araçları daha iyi iletişim, yönetim ve işbirliği sağlar. Uzak iş gücünüzde sorunsuz entegrasyonlar ve bağlantınız olduğunda, hızlı bir şekilde video görüşmeleri düzenleyebilir ve birbirlerine gerçek zamanlı olarak mesaj göndererek ekibinize birbirine kolayca erişebilirsiniz.

Editörün notu: İşletmeniz için video konferans hizmetine mi ihtiyacınız var? Satıcı ortaklarımızın ücretsiz bilgi almak için sizinle iletişim kurmasını sağlamak üzere aşağıdaki anketi doldurun.

En iyi ücretsiz uzaktan çalışma araçları, ekibinizin üretken, hesap verebilir ve bağlı kalmasını sağlar. Bu araçlar, uzaktan çalışmaya geçiş yapan işletmeler COVID-19 veya başka nedenlerden dolayı. Çalışanlara ihtiyaç duydukları kaynakları sağlamanın yanı sıra ofis dışında çalışırken üretken olun, hiçbir ücret ödemeden gelirler, bu da küçük işletmeler için alt çizgilerini yakından takip eden kritik öneme sahiptir. İşte yazılım türüne göre sınıflandırılmış en iyi ücretsiz uzaktan çalışma araçları.

Bu araçlar ekiplerin anlık mesajlaşma yoluyla bağlı kalmalarını sağlar, video konferans ve telefon çağrıları. E-posta önemlidir, ancak gelen kutuları ileti dizilerini yönetmeyi ve sürdürmeyi zorlaştırabilir. Yeni iletişim platformları, ekiplerin konuları kolayca takip etmelerine ve konuşmaya başkalarını eklemelerine olanak tanır. Konuşmaların konuyla ilgili ve alakalı olmasını sağlayarak engelleri yıkıyorlar.

yakınlaştırma ekibinizi görüntülü sohbet, konferans odaları ve telefon görüşmeleri yoluyla bağlı tutabilen bir uzak video konferans hizmetidir. Hizmet, nerede olursanız olun çevrimiçi toplantılar, video web seminerleri, platformlar arası mesajlaşma ve dosya paylaşımı sağlar.

Zoom’un temel planı ücretsiz en fazla 100 katılımcı için barındırma ve sınırsız bire bir toplantı içerir. Üç veya daha fazla kişilik gruplar, bu plan kapsamında bir seferde 40 dakikaya kadar toplanabilir. Ücretsiz temel plan ayrıca HD video ve ses, tam ekran ve galeri görünümü, eşzamanlı ekran paylaşımı ve Chrome ve Outlook eklentileri sağlar. Mac, Windows, Linux, iOS ve Android işletim sistemlerini destekler.

Microsoft Ekipleri Office 365’te işyeri sohbeti, video konferans, bulut depolama ve uygulama entegrasyonunu bir araya getiren ekip işbirliği için bir iletişim merkezidir. Microsoft Teams, Ocak 2021’e kadar ücretsiz olarak indirilebilir.

İle Microsoft Teams’in ücretsiz sürümüuzak ekipler sınırsız sohbet, yerleşik grup ve bire bir sesli veya görüntülü arama, 10 GB ekip dosyası depolama ve kullanıcı başına 2 GB kişisel dosya depolama alır. İşletmeniz Office 365 için lisanslıysa, zaten Microsoft Teams’e erişiminiz vardır.

Takımlar bu araçları toplantı planlama ve takvimleri paylaşma. Bu, çalışanlara herkesin kullanılabilirliğini görme ve düzenli check-in’ler sağlama fırsatı verir. Bu araçların çoğu doğrudan takviminizle senkronize edilir ve toplantı hatırlatıcıları gönderir ve otomatik olarak davet ederek gereksiz e-postaları azaltır.

HubSpot Toplantıları Google Takviminizi veya Office 365 takviminizi onunla senkronize etmenize, kullanılabilirliğinizi ayarlamanıza ve müşterilerinizin veya çalışanlarınızın sizinle toplantılar planlamasına olanak tanır. Araç, iletişim bilgilerinizi kaydetmek için toplantı sayfanız için form alanları sağlar. Ayrıca toplantı sayfasını e-postayla bir bağlantı olarak gönderebilir veya bir web sitesine yerleştirebilirsiniz. Sınırsız sayıda toplantıyla HubSpot Toplantılarına ücretsiz olarak başlayabilirsiniz.

Setmore takviminizi, müşteri listelerinizi, rezervasyon sayfanızı ve personel profillerinizi düzenleyen bir randevu planlama aracıdır. Bu araç, tüm randevularınıza dünyanın her yerinden erişim imkanı sunarak, ekibinizin ve müşterilerinizin zaman alan telefon görüşmelerinden tasarruf etmek için doğrudan gelen kutularından yeniden planlamasına olanak tanır.

Setmore’un ücretsiz temel planı otomatik uyarı ve bildirimlerle birlikte dört adede kadar personel giriş ve takvimini içerir. Hizmeti çevrimiçi müşterilerle randevu almak için kullanabilirsiniz. Ücretsiz temel plan, Facebook, Mailchimp, Zendesk ve Zapier gibi üçüncü taraf uygulamalar ve platformlarla da bütünleşir.

Bu, ekiplerin bir konumdan çeşitli görevler ve ödevler oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanır. Bu, ekip üyelerinin projeler üzerinde işbirliği yapmalarını ve yöneticilerin ilerleme ve proje tamamlamalarını izlemelerini kolaylaştırır.

Proje yönetim araçları genellikle hareket halindeki durum güncellemeleri için mobil uygulamalar ve aynı anda birden fazla projeyi izlemek için gerçek zamanlı görev görünümleri de dahil olmak üzere çok sayıda özelliğe sahip bulut tabanlı, çok kullanıcılı platformlardır.

Basecamp ekibinizin işi yapmak için ihtiyaç duyduğu her şeyi tek bir yerde toplayan bir yönetim aracıdır. Her projede ekibiniz mesaj panoları, yapılacaklar listeleri, dosya depolama, gerçek zamanlı grup sohbeti ve otomatik check-in soruları alır. Basecamp ayrıca TaskClone, Zapier, Project Buddy ve Zoho Flow gibi üçüncü taraf mobil ve masaüstü uygulamaları ile entegre olabilir.

Basecamp Personal bireysel projeler ve küçük ekipler için ücretsiz bir plan. 16 GB bulut depolama alanı içeren plan, üç ayrı projeye ve 20 kullanıcıya kadar izin veriyor.

Asana nerede olurlarsa olsunlar ekibinizin işlerini organize etmesine, izlemesine ve yönetmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir proje ve görev yönetim aracıdır. Otomasyon özellikleri darboğazları azaltır, onayları düzene sokar, standart projeleri özel şablonlara dönüştürür ve son tarihler değiştiğinde proje zamanlamalarını manuel olarak güncelleme zamanından tasarruf etmenizi sağlar.

Asana, 15’e kadar ekip üyesi için ücretsiz olarak kullanılabilecek, takvim ve liste görünümlerini içeren ve görevler ve son tarihler atamanıza izin veren temel bir plan sunar. Ücretsiz plan, Jira Cloud, Adobe Creative Cloud, Gmail ve Slack gibi üçüncü taraf uygulamalarla entegre olur.

Bu araçlarla ekipler, dosyaları bulutta güvenli bir şekilde paylaşabilir ve depolayabilir ve bu da işbirliği çabalarını artırabilir. Dosya paylaşım hizmetleri etkileşimli dosyaları paylaşmayı inanılmaz derecede kolaylaştırır. Dünyanın herhangi bir yerinden düzenlemeler yapabilir, yorum ekleyebilir ve içerik üzerinde ortak çalışma yapabilirsiniz.

Dropbox merkezi bir çalışma alanında bulut depolama ve dosya senkronizasyonu sağlayan bir dosya paylaşım servisidir. Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar’dan bulut içeriği oluşturmanıza, depolamanıza ve paylaşmanıza olanak tanır; Microsoft Office dosyaları; ve Dropbox Kağıdı.

Dropbox Basic, 2 GB depolama alanına sahip ücretsiz bir hesaptır. Bununla, herhangi bir cihazdan fotoğraflara ve belgelere erişebilir ve bunları paylaşabilir ve paylaşılan dosyaları kolayca yedekleyebilir ve kurtarabilirsiniz. Dropbox Basic, Windows, Mac, iOS ve Android işletim sistemleri ile uyumludur.

Google sürücü dosyaları herhangi bir cihazda depolamanızı, senkronize etmenizi, paylaşmanızı ve bunlara erişmenizi sağlayan bir bulut depolama hizmetidir. Olarak G Suite Google Drive, Google Formlar, Çizimler, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar dahil olmak üzere diğer Google uygulamalarıyla entegre olur.

Google Drive’ın kişisel planı 15 GB ücretsiz bulut depolama alanı sağlıyor. Depolama hesabınız Google Drive, Gmail ve Google Fotoğraflar tarafından kullanılır; böylece dosyaları depolamanıza, e-posta eklerini kaydetmenize ve fotoğrafları veya videoları tek bir çalışma alanında yedeklemenize olanak tanır. Google Drive, Windows, Mac, iOS ve Android için indirmeler sunar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)