Girişimcilik

En İyi Genel İş Planı Yazılımı

LivePlan yalnızca işinizi başlatmak ve büyütmek için kılavuz olarak değil, aynı zamanda yeni girişiminizi finanse etmenize yardımcı olmak için potansiyel yatırımcılara hitap eden bir belge olarak hizmet verecek iyi tanımlanmış bir iş planı üretmek için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlar. Bu bulutta barındırılan iş planı yazılımına internete bağlı herhangi bir cihazdan erişilebilir. LivePlan, son belgenizin harika görünmesini sağlamak için yüzlerce şablon ve adım adım sihirbaz içerir ve ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri ve finansal verileri içerir. Kullanım kolaylığı, geniş özellik yelpazesi ve uygun fiyat noktaları nedeniyle LivePlan, en iyi genel iş planı yazılımı için seçimimizdir.

En iyi seçimlerimizi nasıl seçtiğimizi anlamak için, metodolojimizi ve ayrıca iş planı yazılımının tam bir listesini en iyi seçim sayfası.

Editörün notu: İş planınızı yazmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Satıcı ortaklarımızın ihtiyaçlarınız hakkında sizinle iletişim kurmasını sağlamak için aşağıdaki anketi doldurun.

LivePlan, yazılımın tüm özelliklerine ve araçlarına erişmenizi sağlayan bir hizmet planı sunar. Fiyat noktaları, ne kadar süre hizmet verdiğinize bağlı olarak değişir. Bunlar belirli maliyetlerdir:

  • Aydan aya: Aylık 19,95 USD
  • Altı ay: Aylık 15,96 $; altı ayda bir faturalandırılır
  • Yıllık: Aylık 11,66 $; yılda bir kez faturalandırılır

Abonelik ücretlerinin yanı sıra ek maliyet yoktur. İster aylık ister aylık ödeme yapın, ister bir yıl boyunca yazılıma taahhüt edin, yazılımın sunduğu her şey aboneliğinize dahildir. LivePlan 60 günlük para iade garantisi sunuyor. Yazılıma kaydolursanız ve memnun değilseniz,% 100 geri ödeme alabilirsiniz.

LivePlan, girişimcilerin ayrıntılı ve profesyonel görünümlü bir iş planı oluşturmak için ihtiyaç duydukları tüm özelliklere ve araçlara sahiptir. Tamamlandığında, iş planları, işletmenin nasıl yürütülmesi gerektiğine ilişkin bir yol haritası olarak hizmet etmek için gerekli tüm bilgileri içerir. İşte LivePlan’ın içerdiği daha değerli özelliklerden bazıları.

LivePlan, araştırmamız sırasında bulduğumuz diğer iş planı yazılımlarından daha fazla şablon sunuyor. Yazılım, akla gelebilecek her sektörden işletmeler için 500’den fazla şablon ve örnek içermektedir. Bu size harika bir başlangıç ​​noktası sağlar ve bu önemli belgeyi sıfırdan oluşturmaya çalışmanın boşa gitme zamanını önler. Bu şablonları kendi planınız için bir rehber olarak kullanabilir veya isterseniz örneklerden belirli bir dili kendi dilinize kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Tek Sayfalık Satış Konuşması Kapsamlı planınızı oluşturmaya başlamadan önce LivePlan, müşterilerinizin kim olacağı ve beklenen satış etkinliğiniz gibi planınızın neleri içermesi gerektiği ile ilgili temel bilgileri belirlemek için tek sayfalık bir adım oluşturmanıza yardımcı olur. Bu tek sayfalık plan, iş fikrinizi bir dakikadan kısa bir sürede herkese açıklamak için bir asansör adımını mükemmelleştirmenize yardımcı olacaktır.

Herhangi bir iş planının en kritik unsurlarından biri finansal tahmindir. İşletmenizin ne zaman ve ne kadar para kazanacağını göstermek istiyorsunuz. LivePlan, vakanızı yapmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlar. Yazılım, projeksiyonlarınıza dahil etmenizi sağlamak için gerekli her bir finansal veri parçasında size yol gösterir. Süreci daha da kolaylaştırmak için sürükle ve bırak tahminleri sunar.

Yazılım ayrıca aylık ve yıllık bütçeler oluşturma seçenekleri de sunar. Yazılımın sunmanıza izin verdiği finansal veriler arasında gelir tahmini, gider bütçesi, kar ve zarar tabloları, bilançolar, nakit akışı projeksiyonları, personel planları, varlık alımları, doğrudan maliyetler ve fon kaynakları yer alır.

Tüm finansal verilerinizi yazılıma girdikten sonra, LivePlan bu verileri otomatik olarak göz alıcı grafiklere ve grafiklere dönüştürebilir. Bu temel bileşenleri dahil etmek için herhangi bir ek iş yapmanız gerekmez.

LivePlan, finansal projeksiyonlarınızın sektörünüzdeki diğer işletmelere karşı nasıl biriktiğini gösterir. Bu size pazarda rekabet edip edemeyeceğiniz konusunda iyi bir fikir verir.

Performans Gösterge Tabloları İşletmeniz çalışmaya başladıktan sonra, ilerlemenizi takip etmek için yazılımı kullanabilirsiniz. Hedefler belirlersiniz ve onlara karşı nasıl bir performans sergilediğinizi görürsünüz.

LivePlan’ın sunduğu birinci sınıf özelliklerin yanı sıra, serviste bir dizi başka pozitif de var. Büyük bir artı, iş planının her bölümünde size adım adım yol gösteren sihirbazdır. Bu, ihtiyacınız olan tüm bilgileri dahil etmenizi sağlar. Ayrıca tüm sürecin daha yönetilebilir görünmesini sağlar. Sihirbazla, bir kerede yalnızca bir soruya odaklanmanız gerekir. Bu tamamlandığında, sizi bir sonrakine götürür, vb.

Bir diğer ana fayda, bir seferde bir iş planı üzerinde çalışabilecek insan sayısıdır. LivePlan sınırsız katılımcı erişimi sunar. Bu, plana girdilerini vermek istediğiniz herkesin değişiklik ve düzenleme yapmak için yazılımda oturum açabileceği anlamına gelir. İncelediğimiz diğer yazılım seçeneklerinin çoğu, düzenleme yapabilen katılımcı sayısını kapsar.

LivePlan’ın bir başka artısı, sınırsız sayıda iş planı üzerinde çalışabilmenizdir. Bu size aynı anda birden fazla proje üzerinde çalışma özgürlüğü verir. Katkıda bulunan erişimde olduğu gibi, düşündüğümüz diğer yazılım seçeneklerinin çoğu aynı anda üzerinde çalışabileceğiniz plan sayısını sınırlandırır.

İşiniz çalışıyor ve çalışıyorken, LivePlan muhasebe yazılımınızı programla entegre etme olanağı sunuyor. Bu, mevcut ve gerçek verileri eklemenize olanak tanır, böylece işletmenizin hedeflerine göre nasıl performans gösterdiğini gerçekten anlayabilirsiniz. LivePlan, QuickBooks ve Xero ile entegre olur. Araştırdığımız yazılımların hepsi bu tür entegrasyonları sunmuyor.

LivePlan, en iyi genel iş planı yazılımı olarak tanınmamıza rağmen, hizmete kaydolmadan önce düşünmek isteyebileceğiniz birkaç sorun var. Birincisi, LivePlan’ın iOS veya Android cihazlar için bir mobil uygulama sunmamasıdır. Düşündüğümüz diğer bazı programların mobil uygulamaları var. Ancak, LivePlan mobil uyumludur, bu nedenle yazılıma mobil cihazlarınızdan erişmeye devam edebilirsiniz.

Bir başka potansiyel dezavantaj, LivePlan’ın diğer bazı yazılım seçeneklerinde olduğu gibi iş danışmanlarına erişim sağlamamasıdır. Bu erişim, iş planınızı bir araya getirmekte sorun yaşarsanız yardımcı olur. Ancak, iş danışmanı sunan iş planı yazılım seçenekleri LivePlan’dan daha pahalıya mal olur. Nihayetinde, bir danışmanın uzmanlığından faydalanmanın ekstra paraya değip değmeyeceğini belirlemeniz gerekir.

LivePlan’ın sunduğu müşteri hizmetlerini test etmek için telefonla ve canlı sohbette şirketle iş planı yazılımıyla ilgilenen bir girişimci olarak poz verdik. Aldığımız destek seviyesinden oldukça etkilendik. Telefonla konuştuğumuz temsilci daha yararlı olamazdı. O dost oldu ve tüm sorularımızı yazılımın çağrı sonunda nasıl çalıştığını çok net bir şekilde anlamak için yeterince ayrıntılı cevap verdi. Canlı sohbet hizmetinden de memnun kaldık: Sorularımız, telefonla deneyimlediklerimize benzer şekilde derhal ve iyice cevaplandı.

LivePlan destek ekibiyle sabah 8’den akşam 5’e kadar telefon, canlı sohbet veya e-posta yoluyla iletişim kurabilirsiniz. (PT) Pazartesi-Cuma. LivePlan web sitesinde, kullanıcı kılavuzları, ek ipuçları ve çok çeşitli sık sorulan soruların yanıtları gibi yararlı kaynaklar da bulunmaktadır.

Editörün notu: İş planınızı yazmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Satıcı ortaklarımızın ihtiyaçlarınız hakkında sizinle iletişim kurmasını sağlamak için aşağıdaki anketi doldurun.

Bir iş planı çözümü seçmeye hazır mısınız? İşte tam kapsamımızın bir dökümü:

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)