Girişimcilik

En İyi Çalışanları İş Yerinde Tutabilmenin 9 Yolu

En İyi Çalışanları İş Yerinde Tutabilmenin 9 Yolu

Hiçbir şirket iyi çalışan personelini kaybetmek istemez. Bunu sağlayabilmek için çalışanlarınıza kolaylık sağlayın. Günümüzde yaşanan acımasız rekabet, sürekli olarak iyi çalışanlarınızla meşgul olmanızı ve onlara verdiğiniz önemi göstermeniz ve bu düşüncelerinizi onlara bildirmenizi gerektirmektedir.

İnsanları Tanıma

İnsan bazen en güzel günlerin işyerinde geçirdiğini fark edemeyebilir. Bu durum işyerinizde birlikte çalıştığınız arkadaşlarınızı ailenizin yerine koymanız anlamına gelmez. Ancak onlar hakkında daha fazla şey bilmemek bir eksiklik sayılabilir. Boş zamanlarını nasıl değerlendirdikleri, hoşlandıkları şeyler, ilgi alanları gibi şeyler bilinmelidir. Böylece aranızda güven oluşacak ve onların vizyonlarını görme imkânına kavuşacaksınız.

İletişim Kurun

Çalışanların birçoğu iş yerlerinden ayrılır ve kendilerini savunmaktan kısa sürede vazgeçerler. Çalışanlarınız sizin beklentilerinizi bilmeli, geri dönüş ve iletişim yolunun açık olduğundan emin olmalıdırlar.

Katkıları Tanımlayın

En iyi zamanları kutlamak için küçük kazançları kutlamayı ihmal etmeyin. Çalıştığınız takımı tanıyor ve onların güvenini kazanıyorsanız onların kişisel ve çalışma dışı başarılarını da paylaşmalısınız. Bu yöntem sayesinde takımınızı bir araya getirebilir, birlikte büyüme için daha fazla fırsat yakalayabilirsiniz.

Proaktif Faydalar

Birçok meslek çalışanları esnek çalışma sürelerine ve iyileştirilmiş çalışma koşullarına her zaman değer verir. Buna yönelik olarak dünyanın en iyi firmaları günün her saatinde bebek bakımı, catering, kuru temizleme gibi birçok farklı hizmet sunmaktadır. Bu tür firmalar sadece olası beklentileri değil beklentilerin dışında da hizmetlere de açıktır.

Ölü Ağırlıktan Kurtulun

Diğer çalışanların performansınız düşüren ekip üyelerinin, ekibinizin mükemmelliğinde bir standart olduğunu bilmeleri, buna uygun olmayanların gitmesi gerektiğinden haberdar olmalıdır.

Fırsatlar

En iyi çalışanlar kendisini sürekli olarak geliştirmek isteyenlerdir.  Buna olanak sağlamak adına personelinizin iş dışında gelişmesini beklemeyin. Bu tür personele şirket içerisinde ve iş saatleri içerisinde gelişebilme fırsatı tanıyın.

Güçlendirin

İşyerinizde çalışanların gelişmesine, daha deneyimli olmalarına ve kendi yollarını bulmalarına izin vermek büyük öneme sahiptir. Onlara yönetme fırsatı sunarak oluşabilecek muhtemel başarısızlıklardan deneyimler çıkarmalarını sağlayın.

Ödeme

Çalışanların en büyük beklentisi düzenli maaş ödemesi ve promosyon olanaklarıdır. Çalışanlara başarılı oldukları takdirde beklenmedik maaş zamları yapılması, ekibin diğer üyelerinde de motivasyon kaynağı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)