İş Fikirleri

GÜNCEL! Ebay’de Satış Yapmak! eBay Nedir? |Ebay’da Satış Süreci

Ebay’de satış yapmak 2019 yılında internet üzerinden ürün satışı yapanların en fazla tercih ettiği platformlar arasında yer almıştır. Dünyanın en büyük pazaryerlerine erişim olanağı sağlayan eBay, üzerinden sanal mağazalar açarak yüklü gelirler elde etmek mümkündür. Ebay’de satış yapmak 2018 yılında gösterdiği yükselişi 2019 da daha yukarılara taşıyarak sektörün en köklü e-ticaret firmaları arasında yerini almıştır.

EBay’de Mağaza Nasıl Açılır? Ebay’de Satış Nasıl Yapılır?

Ebay üzerinden ürün satışı yapmak amacıyla dükkân açmak kısa bir süren birkaç işlemden sonra mümkün olmaktadır. Öncelikle dikkatli bir şekilde mağaza isminizi belirlemeniz gerekiyor. Çünkü kullanımda olan bir mağaza ismi seçmeniz durumunda sorun yaşamanız olağandır. Sonraki adım siteye kaydınızı yapmak olacaktır. Kayıt işlemlerinden sonra mail adresinize gelen ebay satış rehberi talimatlarını izlemeniz yeterli olacaktır.

Ebay'de nasıl satış yapılır? girişim avcıları

EBay Para Çekme

Ebay satış yapmak  en trend ticari faaliyetlerinden biri olduğu gibi, aynı zamanda en çok kazandıran e-ticaret siteleri arasında ilk sıralarda yer almıştır. Siteye kayıt işlemleri sonrasında size uygun bir ödeme yöntemi belirlemeniz gerekir. Ebay’da satış yapmak paypal ödeme sistemi seçeneğini tercih etse de, Türkiye’de pay pal ödeme sistemi aktif değildir. Bu sebeple kredi kartı veya banka havalesi yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Satacağınız ürünlerin girişini yapmak için My Ebay kısmında bulunan Selling bölümünü tıklayarak karşınıza çıkan ekrana ürün başlıklarını girmelisiniz. Daha sonraki aşamada ürününüzün fotoğraflarını yüklemeniz için verilen talimatları izleyerek ürünün orijinal fotoğraflarını sisteme girmeniz gereklidir. Açık artıma ve şimdi al şeklinde satış yapılmasına imkân sağlayan Ebayda satış yapmak kargo konusunda da destek sağlayarak, ürünlerin müşteriye teslimine destek sağlamaktadır.

Türkiye'den eBay'de Satış Nasıl Yapılır? | by Umit Tasdemir | Medium

Ebay dropshipping yapmak güvenilir ve sürekli ürün sağlayan tedarikçilere sahip olmanız durumunda mümkündür. Sermayesiz ve stoksuz para kazanma yöntemi olan dropshipping, titiz ve özenli çalışmayı gerektiren bir e-ticaret uygulamasıdır. Bu sebeple faaliyetlerinizin zarar görmemesi adına büyük bir itina ile idare edilmesi gerekir.

Ebay satış 2019 yılında e-ticarette farklı platformlar arayanlara kaynak teşkil etmiştir. Profesyonel yazılımcılar tarafından hazırlanan Propars gibi e-ticaret programları sayesinde, en küçük bir sorun yaşamadan ürün satışı yapmak mümkündür.

“Sponsorlu içerik degildir. Girisim Avcıları’nı takip edenlerin faydalanması için hazırlanmıştır.”

İş Fikirleri Kategorisindeki Diğer İçeriklere Ulaşmak İçin Tıklayın.

nstagram Hesabımıza Buradan Ulaşıp Takip Edebilirsiniz!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)