İş Fikirleri

Ebay Yurtdışına Satış

Ebay yurtdışına satış konusunda en avantajlı e-ticaret portallarından biri durumundadır. Dünyanın bilinirliği en yüksek firmaları arasında yer alan ebay üyelik açma işlemleri sonrasında ürün satışına olanak sağlamaktadır. Ebay üzerinden satış yapabilmek için bazı noktaların üzerinde önemle durmak gerekir. Bunlardan ilki, satılacak ürünlerin özenle seçilmesi olmalıdır. Daha yüksek hızda satılan ürünlerin tercih edilmesi tecrübe kazanmak ve iyi bir gelir elde etmek açısından oldukça önemlidir.

Sisteme satıcı olarak kayıt yaptırdıktan sonra satacağınız ürünleri fotoğraflarıyla birlikte sisteme yükleyerek tanıtımı yapmanız mümkün olacaktır. Tanıtımlarda kullanılan fotoğrafların orijinal olması ve ürünün özelliklerini yansıtır niteliklere sahi olması, satışta başarılı olabilmek adına oldukça önemli bir noktadır. Yurt dışına satış siteleri üzerinden mağaza açarak faaliyette bulunmak oldukça önemli gelirler elde etmenize olanak sağlayabilmektedir.

Ebay yurtdışına satış rakamlarınızın yükselmesini istiyorsanız özen göstermeniz gereken bir başka husus da, Türkiye’ye has ürünlerin satışını öne çıkarmaktır.  Örneğin Türk kahvesi, antika halı ve kilimler ebay üzerinden alışveriş yapan yabancıların büyük ilgisiyle karşılaşmaktadır. Ebay satış yapmak 2018 yılında bir önceki yıla göre artış göstermiş, bu artışı sağlayan en önemli ürünler ise, daha çok yöresel ve otantik eşyalar olmuştur.

Ebay Üyeliğiyle Sistemde Mağaza Açabilirsiniz

Ebay yurtdışına satış yapmak isteyen e-ticaret firma veya şahıslara oldukça kolay yapılabilen üyeliklerle mağaza açma imkânı sunuyor. Dünyada milyarlarca alıcıya hitap eden Ebay’da internet üzerinden satış yapmak mümkün olabiliyor. Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sosyal medya üzerinden ürün satışı altın çağını yaşıyor. Milyarlarca kullanıcının takip ettiği Facebook, twitter, instagramdan yurt dışına satış yapılabiliyor.

Dünya e-ticaret devleri arasında bulunan ebay’da kullanıcılara pratik yöntemlerle yurt dışına ürün satışı yapabilmeyi olanaklı kılıyor. Sistemde yer alan satıcı hesabına ait formu doldurmanız ve geçerli bir kredi kartına sahip olmanız sistem üzerinden ürün satışı veya alışveriş yapmanız için yeterli oluyor. Sosyal medya veya herhangi bir sisteme bağlı olmadan satış yapılabilen shopier ebay üzerinden satış yapmak isteyen kullanıcılara sorunsuz bir şekilde yurt dışına ürün satmayı sağlıyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Benimde bu e ticaret olayına aklım kayıyor.Ama düzgün bir bütçe ve araştırma gerekli eğitim gerekli.Kazananlar var ve batanlarda var riskli

  2. Çok güzel bir yazı olmuş Ebay yurtdışına satışı hakkında merak ettiklerimi sayesinde öğrendim teşekkürler.

    1. Geri bildiriminiz için çok teşekkür ederiz🙏. Yakında reklam düzenlemesine gideceğiz.
      Gelişmeler için takipte kalın, sağlıklı günler dileriz… 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)