İş Fikirleri

Ebay Nedir? Nasıl Satış Yapılır

Ebay Nedir?

Ebay nedir sorusuna verilecek en kısa yanıt, dünyanın en kapsamlı açık artırma ve online satış sitesi olduğudur. Pierre Omidyar tarafından 1995 yılında kurulan site, ilk yıllarda sadece açık arıtma yöntemiyle ürün satışına uygun bir yapıya sahipken, günümüzde farklı satış modellerine de açıktır. Dünyanın en popüler online satış platformu olan eBay alışveriş konusunda tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek niteliktedir.

  • Ebay Kullanarak diledikleri tüm ürünlere sahip olabilen kullanıcılar, alışveriş yapmanın yanı sıra siteyi ürün satmak amacıyla da kullanabilmektedir.
  • Binlerce çeşit ürünün alım satımına olanak sağlayan satış platformunda sıfır ürünlerin yanı sıra, kullanılmış ürünler, eski kitaplar, nadide eşyalar, kıyafetler, çocuk oyuncakları yer almaktadır.
  • eBay nedir nasıl kullanılır konusunda bilgi sahibi olduktan sonra kullanmadığınız eşyalarınızı sistem üzerinden pazarlayarak bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Ebay satış platformunda alışveriş ve satış işlemlerini gerçekleştirmek için ücretsiz bir hesap oluşturmak ve geçerli bir kredi kartına sahip olmak yeterlidir. Ürün satışlarında açık artırma ve hemen al yöntemlerini kullanarak yapılan alışverişlerde binlerce farklı ürüne teklif yaparak sahip olabilirsiniz. Ebay tarafından satın alınarak eBay yan kuruluşlar arasında yer alan Gittigidiyor.com paypal kullanımında sorun yaşayan Türk kullanıcılar için mükemmel bir satış platformu haline dönüşmüştür.

Ebay’da Ürün Alış ve Satış Yöntemleri

Ebay üzerinden ürün almanız için bir bilgisayar veya internet bağlantısına sahip bir akıllı telefon ve geçerli bir kredi kartı yeterlidir. Herhangi bir ücret ödemeden açılabilen bir eBay hesabıyla hemen alışverişe başlayabilir, dilediğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz.

  • İnternete girerek Ebay.com adresine girmeniz halinde kayıt formuna ulaşarak doldurmanız gereklidir.
  • Ebay Türkçe dışında başka bir dil bilmeyen kullanıcılar tarafından Google translate yardımıyla kolayca doldurulabilmektedir.
  • Formda talep edilen bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra mail adresinize gelecek olan doğrulamayı onaylayarak alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Sistem üzerinden ürün satışlarında da bir hesaba sahip olmak zorunludur. Ebay ana sayfasında bulunan Sell butonunu tıklayarak talep edilen bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız satış işlemlerine başlamanız için yeterli olacaktır. Satmak istediğiniz ürünleri ve fotoğraflarını sisteme yükleyerek ebay üzerinden ürün satışı yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)