İş Fikirleri

Dolar Üzerinden Para Kazanmak? 2021

Bugünlerde ” Dolar Üzerinden Nasıl Para Kazanırım” diye düşünmüyor değiliz. Aslında Yurt dışına iş yapmak ve dolar üzerinden para kazanmak gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor değil. Dijital alanda faaliyet gösteren ya da göstermek isteyen bir girişimci veya girişimci adayıysanız, yurt dışına dolar üzerinden iş yapmak dijital ortamda daha olanaklı ve dış dünyaya göre daha kolaydır.

Dolar Üzerinden Para Kazanmak?

Öncelikle bu konuda satış ortaklığı en basit haliyle herkesin yapabileceği bir alandır. Eğer belli bir düzeyde İngilizce bilginiz varsa avantajlısınız demektir. Clickbank – Clickbank’i anlattığımız yazımızı okuyabilirsiniz–  ya da Jvzoo gibi yabancı satış ortaklığı sistemlerinde satış ortağı olabilirsiniz hem de hiçbir maliyetiniz olmadan. Bu platformlarda çeşitli ürünler ve hizmetler yer alır. Bilgisayar programları, online yazılımlar, ekitaplar vb. Bu ürünleri sanki kendi ürününüzmüş gibi internet ortamında pazarladığınızda ve müşterileri ürünün sitesine yönlendirdiğinizde her bir satın alma işleminden yarı yarıya varan komisyonlar kazanırsınız.

Ürünün satış sayfasında bulunan tanıtım yazılarını Facebook’da ilgili hedef kitle gruplarında paylaşabilir, blogger üzerinden ücretsiz bir blog açarak burada yayınlayabilir, instagram sayfası oluşturarak konu hakkındaki hashtag’lerle paylaşımlar yapabilir ve müşterileri referans linkinizle ürüne yönlendirebilirsiniz.

Dolar Üzerinden Nasıl Para Kazanırım

Kendiniz Ürün Sahibi Olabilirsiniz

İngilizce yazılmış bir e-kitabınız varsa ya da İngilizce dilinde bir e-kitap yazarsanız bunu Jvzoo platformunda satışa koyabilirsiniz. Bu sayede binlerce satış ortağı sizin ürününüzü satmaya çalışır. 50 Dolardan sattığınız bir ekitap için her satan kişi 25 dolarını alırken siz de 25 dolar kazanarak ilerleyebilirsiniz.

Sermayeniz Varsa Daha Kolay…

Çok küçük bir sermayeyle dijital dış ticaret yapabilirsiniz. Türkiye’de geliştirilmiş web site temaları, eklentileri, yazılımları vb. satın alıp ya da bunları bionluk, sadeceon gibi platformlardan bulduğunuz yazılımcılara yazdırarak yurtdışı sitelerinde (webmaster forumları, jvzoo gibi satış ortaklığı platformları) satışa koyar ve bir ürünü binlerce insana dolar üzerinden satabilirsiniz.

Son olarak İngilice bilginiz varsa ya da İngilizce bilen biriyle anlaşma yapabilirseniz, fiverr adlı platformdan freelance işler yapabilirsiniz.

Grafik tasarım, metin yazarlığı ya da sizin yeteneğiniz olan konularda burada ilanlar açabilir bu yetenekte hizmet almak isteyen insanlara hizmet satabilirsiniz. Müşteriyle gerçekleşecek olan diyaloglarınızı ise ya siz ya da ingilizce bilen kâr ortağınız yürütebilir ve böylelikle yurtdışına iş yapıyor olabilirsiniz.

Konuyla Alakalı Önerdiğimiz Yazı:2020’de Becerilerinizi Satarak “Dolar” Kazanabileceğiniz 7 Freelancer Sitesi”

“İş Fikirleri” Kategorisindeki İçeriklere Ulaşmak İçin Tıklayın!

İnstagram Hesabımıza Buradan Ulaşıp Takip Edebilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)