İş Fikirleri

2021’de Becerilerinizi Satarak “Dolar” Kazanabileceğiniz 7 Freelancer Sitesi

Freelance (serbest) çalışmak, size hem çalışma saatlerinizi hem de yapacağınız işleri seçme özgürlüğü sunuyor. Genellikle evden veya kafelerden çalışan freelancer’lar, düzenli olarak çalıştıklarında tam zamanlı çalışanlar kadar, hatta daha fazla, para kazanabiliyor. Öte yandan, öğrencilerin ve tam zamanlı bir işte çalışacak vakti olmayan kişilerin de freelance çalışarak ek gelir elde etme şansı var. ABD’deki işgücünün yaklaşık üçte birini freelance çalışanlar oluşturuyor. Türkiye’de de henüz bu seviyede olmasa da freelance yapılabilecek işler ve freelance çalışanlar için hatırı sayılır bir talep var.

Eğer iş arayan bir freelancer iseniz iş arama sürecinin ne kadar yorucu olduğunu bilirsiniz. Ancak, sizin gibi profesyonellerin iş bulabilmesi için özel freelancer siteleri mevcut.  İşte en iyi freelancer siteleri:

1-) Freelancer.com

Freelancer.com 2014 Raporunu Açıkladı - Burak Avcıoğlu - Teknoloji, Ekonomi, Yazılım Test Otomasyon ve DevOps

Freelancer, 32 milyon kayıtlı kullanıcıyla en büyük kitle kaynaklı freelancer web sitesidir. Bu rakama uymak için freelance işçi olarak seçebileceğiniz binlerce iş mevcuttur.

2-) UpWork

Freelancer Siteleri: Upwork

Upwork freelance maceranıza başlamak için ortak çalışma alanı, yerleşik fatura yapıcısı ve şeffaf işe alım srüreci gibi araçlar sunar. Ayrıca MicrosoftAirbnbDropbox vb. gibi ünlü müşteriler için çalışma sansı da elde edebilirsiniz.

İşlerinde esneklik arayan herkes bu freelance sitesine göz atmalıdır.

3-) Designhill

Designhill tasarımcılar için iş platformu

Bu freelance web sitesi dürüst ve şeffaf fiyatlar sunar ve böylece müşteriler tasarımın son halinin ne kadar tutacağını tahmin edebilirler. Farklı fiyatlarla birçok tasarım işi olduğundan, bu özellik oldukça kullanışlıdır.

4-) Skyword

Skyword içerik pazarlama freelance işleri

Birçok içerik pazarlama iş pozisyonu kolaylıkla burada bulunabilir. Freelance bir içerik strateji uzmanı, yazı işleri müdürü ve benzeri gibi pozisyonlarda çalışmak için kayıt olabilirsiniz.

Üstelik sadece ABD veya sadece İngilizce kullanan şirketlere hizmet etmez çünkü Skyword 13 dil desteğiyle 27 ülkeden müşteriler tarafından kullanılmaktadır.

5-) TaskRabbit

TaskRabbit'deki Evle Alakalı Freelance İşleri

Bütün freelancer işleri dijital değildir. TaskRabbit ev işlerine odaklanan bir freelancer web sitesidir.Mobilya montajı, taşınma ve paketleme, tesisatçılık veya ne olursa olsun TaskRabbit’de bulabilirsiniz.

6-) Writer Access

Writing Access'de freelance yazar olabilirsiniz

Eğer freelance yazar olmak istiyorsanız Writer Access sizin içni en iyi platformdur. Online makaleler, vaka çalışmaları, teknolojik yazılar gibi birçok türden yazma işlerini kapsar.

Bu freelance web sitesi daha kolay iş yapılabilmesi için içerik analitikleri, anahtar kelime optimizasyonu ve içerik planlayıcısı gibi birçok araç sunar.

7-) Aquent

Deneyimli çalışanlar için Aquent platformu

Aquent bir freelancer web sitesi olarak birçok ödül kazanmıştır. Oldukça tanınan bir freelance web sitesidir ve yaratıcı, dijital ve pazarlama amaçları için yüksek kaliteli çalışanlar sağlamasıyla tanınır.

Aquent esasen 2 yıldan fazla çalışma tecrübesi olanları kabul ettiklerini belirtse de yeni mezunlar da kendine uygun işler arayalabilir. Eğer yeteneklerinizin değerinin ne kadar olduğunu bilmiyorsanız fiyatınızı belirlemeniz için bir maaş rehberi bulunmakta.

Sonuç

Bir freelancer olmak demek sıradaki işinizi seçmekte daha fazla esnekliğe sahip olurken nerede ve ne zaman yapabilmeyi tercih etme özgürlüğüne de sahip olmak demektir.

Yeni kariyer yolunuzu gerçekleştirmenizi yardımcı olmak için sizin için en iyi freelancer siteleri oluşturduk.

İşte freelancer siteleri listemizden en iyilerinin kısa bir özeti:

  • Upwork kariyer gelişiminizi destekleyecek araçlara sahip olan genel olarak en iyi freelancer sitesidir.
  • Eğer tasarımcıysanız Designhill‘e göz atmalısınız.
  • Skyword freelance içerik ve pazarlama çalışanlarına uyan global bir kitle kaynaklı platformdur.
  • TaskRabbit evle alakalı freelance işleriyle dijital mesleklerin dışında fırsat oluşturan bir platformdur.
  • WriterAccess para kazanmak için yazmayı seven herkesin işini kolaylaştırır.
  • Freelancer en büyük uzaktan yapılan iş ağını sunar.
  • Eğer zaten tecrübeli bir çalışansanız Aquent‘e katılın çünkü bu platform özellikle profesyoneller için üretilmiştir.

“İş Fikirleri” Kategorisindeki Diğer İçeriklere Ulaşmak İçin Tıklayın!

İnstagram Hesabımıza Buradan Ulaşıp Takip Edebilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)