İş Fikirleri

İnternetten İş Kurmak Pahalı ve Zor Mu? |Dijital Girişimci Olmak!

Dijital girişimci olmak büyük sermayeler isteyen veya çok zorlu bir süreç içeren alanlar değildir. Sadece gidilen yol ve izlenen yöntem yanlış olabilir. Bu da size hem pahalıya patlarken hem de doğrusunu öğrenmek için tecrübe etme aşamasında zorlu bir süreçten geçmenizi sağlar.

İnternet dünyasında en ileride olan ülkeleri kısaca bir inceleyelim. Örneğin Amerika’yı ele alabiliriz.

Amerika’da birçok insan herhangi bir iş yerinde çalışmadan, kendisine herhangi bir ofis veya iş yeri açmadan internet girişimciliği ile, online işleriyle kazanç elde etmektedir. Bu kişiler çoğu zaman evlerinde çalışır, laptoplarıyla kafelerde çalışır, hayali olan dünyayı gezme isteğini yerine getirirken çalışabiliyor olur. Tüm bu çalışma şekillerine rağmen ortalama bir Amerikalı’dan çok daha fazla para kazanabilmektedirler.

Teknolojinin ilerlemesi ve çağın gelişmesi beraberinde farklı iş yapış modelleri de getirmektedir. İnternet üzerinden kurulacak online bir iş için herhangi bir ofise veya belirli bir lokasyona bağlı kalmanıza takdir edersiniz ki gerek yok. Bu da beraberinde özgürlüğü ve insanlara değer sunarak kazanç elde edebilmeyi getiriyor.

dijital girişimci

Bu internet sektörüne biraz olsun yabancı olan kişiler için mantıksız ve hayal ürünü gelebilir. Ancak bir iş yapıyor olmak ve ortalama bir insandan daha fazla kazanç elde edebiliyor olmak için herhangi bir yerde çalışmak ya da herhangi bir yerde ofis açmak gerçekten gerekli midir? Size asıl parayı ve kazancınızı açtığınız ofisin duvarları, masaları veya çalıştığınız bir şirketin duvarları ya da masaları mı veriyor? Tabii ki hayır. Bu kazanılan parayı, ürün veya hizmet sunduğunuz diğer insanlara sağlamış olduğunuz fayda neticesinde diğer insanlar size ödüyor. Dolayısıyla para kazanmak için gerekli olan şey bir şirkette çalışmak ya da kendi ofisinizi açmak değil, insanlara para ödemeye değer bulabilecekleri bir şey sunabilmektir. Bu değeri sunabildiğinizde olay zaten bitmiştir. Asıl amaç da budur.

Dİjital Girişimci Olarak Faydalı Hizmet Sunun!

Zevk alarak yapabileceğiniz, hoşunuza giden bir alanda; insanların para ödemeye değer bulabilecekleri bir halde bunu insanlara sunun. Ödeme alma ve hizmet sunma alt yapınızı geliştirin. Kısaca ürün veya hizmeti oluşturun. Buna para ödeyecek insanlara ulaşın. Ödeme alma ve hizmeti sunma alt yapısını gerçekleştirin işte hepsi bu. Artık hayatını internetten kazanan bir internet girişimcisisiniz.

dijital girişimcilik

Dijital Girişimcilik Yol Haritası

1 – Bir ihtiyaç bulun ve bu ihtiyacı karşılayın.

2 – Ürün veya hizmeti sattıracak reklam metinleri yazın.

3 – Kullanımı kolay bir internet sitesi tasarlayın ve kurun.

4 – İnternet sitenizin trafiğini arttırmak için arama motorlarını kullanın.

5 – İtibar kazanın.

6 – Müşterilerinizi ve üyelerinizi e-postalarla takip edin.

7 – Müşteriyi daha pahalı olanı satın alması için ikna etmeye çalışarak gelirinizi arttırın.

Başarı ve bol kazanç dileklerimizle.

“İş Fikirleri” Kategorisinde Daha Fazla Okumak  istersen   buraya tıklayın!

İnstagram Hesabımıza  da Buradan Ulaşıp Takip Edebilirsin!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)