Girişimcilik

Dijital Girişimcilik Denilince Akla Gelen 5 Şehir

Dijital Girişimcilik Denilince Akla Gelen 5 Şehir

Günümüzde girişimciliğin gelişmesine büyük katkı sağlayan dijital girişimcilik sunduğu fırsatlar sebebiyle her geçen gün yaygınlaşıyor. Teknolojik gelişmelerin pazar yapılarını değiştirmiş olması, pek çok kişinin hayatına nüfuz eden internet kullanımını daha da önemli kılıyor. Girişimcilerin gittikçe güçlenmesine olanak sağlayan internet ve wi-fi, girişimcilerin hem sosyal yaşamını hem de iş süreçlerinin kontrolüne kolaylık getiriyor.

Dijital girişimcilik denildiğinde özellikle internet üzerinden yapılan ticari faaliyetler akla geliyor. Bu yazımızda dünyada dijital girişimcilik denildiğinde akla gelen 5 şehri ve bu şehirlerin özelliklerini sizin için araştırdık.

1- Knoxville ( ABD)

Dijital girişimcilik denilince akla hemen Amerika geliyor. En büyük hayalleri Amerika’ya gitmek olan dijital girişimciler, bu ülkedeki imkânlardan çok daha kolay yararlanabiliyor. Hayat standartlarını daha düşük maliyetlerle daha yükseğe çıkarabildikleri bu şehirde, ihtiyaç duyduğunuz tüm network meselelerinize çözüm getirebilirsiniz.

Berlin-Almanya

Genellikle kültür aktiviteleriyle öne çıkıyor olsa da, dijital girişimciliğin geliştirilmesi açısından da mutlaka görülmesi gereken bir şehir. Diğer şehirlere göre daha pahalı bir yaşama sahip olmasının yanı sıra şehrin neredeyse tamamında internet bağlantısı, hızlı bağlantı yapmanıza olanak sağlayacak wi-fi noktaları mevcut.

3- Chiang Mai- Tayland

Sanal dünyanın başkenti yakıştırmalarını hak eden Chiang Mai, dijital girişimcilerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir şehir. Avrupa ülkelerine oranla daha ucuz fiyatlarla yeme, içme, konaklama ihtiyaçlarınızı karşılayabilir yaşayacağınız maceralarla ziyaretinizi daha keyifli bir hale dönüştürebilirsiniz. Şehirde internet bağlantısı oldukça yüksek ve bu da iş bağlantılarınızı kesintisiz olarak sürdürmenize olanak sağlıyor.

4- Bangkok- Tayland

Oldukça hareketli olan şehirde aylık 1.500-2.000 dolarlık bir giderle yaşamınızı sürdürmeniz mümkün. Diğer şehirlere göre biraz daha kalabalık ve pahalı olan şehirde kahve dükkânları girişimcilerin çalışma alanları arasında ilk sıralarda yer alıyor.

5- Pretoria- Güney Afrika

Doğal yaşamı seven girişimcilerin en fazla tercih ettiği güney Afrika şehri, dijital girişimcilerin merkez olarak kanıksadıkları yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Burada yaşamaya karar verdinizse, global rakiplerinize ve ülkede var olan bazı tehlikelere karşı dikkatli olmalısınız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)