Girişimcilik

COVID-19 Sırasında Çalışanların İşe Alınması

  • İK profesyonellerinin sadece% 16’sı işe alım uygulamaları ile tamamen sanallaşmaya hazır hissettiklerini bildirmektedir.
  • İşe alım sürecinizi başlatmak için kişilerin işe aldığınızı bildiğinden emin olun. Çalışanlarınızdan bu kelimeyi sosyal medyaya yaymalarını isteyin.
  • Yeni çalışanları uzaktan işe almak zordur, ancak şirketler planlar geliştirmeli, uzaktan çalışma becerilerine öncelik vermeli ve pasif işe alım stratejilerini göz önünde bulundurmalıdır.

Şirketiniz işe alıyorsa, süreç artık alışık olduğunuz görüşmelerden veya görüntülü sohbete geçmeniz gereken görüşmelerden biraz farklı görünebilir. Ayrıca aday boru hattınızı dolu tutmak için işe alım uygulamalarınızı uyarlamanız gerekecektir. Bu kılavuz size, işletmenizin yeni ekipleri etkin bir şekilde işe almasına, işe almasına ve yerleşik bir ekip olarak uzaktan işe almasına yardımcı olmak için uygulayabileceğiniz beş strateji sunacaktır.

Doodle tarafından yapılan yeni bir araştırma, İK profesyonellerinin% 16’sı ABD’de işe alımları ve işe alım programları ile tamamen sanallaşmaya hazır olduklarını söyledi. Çalışma ayrıca, uzak toplantılardaki artışa rağmen uzak toplantı araçlarının İK bütçelerinde düşük öncelikli kalemler olduğunu, işe alınan yeni çalışanların neredeyse takımın bir parçası gibi zor zamanlar yaşadığını ve İK yöneticilerinin çalışanla mücadele ettiğini ortaya koydu. katılım ve etkin bir şekilde kurum kültürüne entegre edilmesi.

İşin geleceği ve COVID-19 salgını ile ilgili işe alım süreci belirsizdir, bu nedenle küçük işletmelerin esnek olması ve yüz yüze iş tekrar mümkün olana kadar olağan uygulamalarını ayarlaması gerekecektir. İşte size işe alım uygulamalarınızı uyarlamak için atabileceğiniz beş adım.

Pandemi isabetinden önce iş arayan birçok nitelikli aday, çoğu şirketin kriz sırasında işe almadığını varsayabilir, bu nedenle şirketinizin aktif olarak yeni çalışanlar aradığını iyi bilmelisiniz.

Atlantik ortası başkanı Chris Vennitti, “Şirketler önce halka açık olduklarını, hala işe alındıklarını ve ilerlediklerini bildirmelidir. Addison Grubu. “Mevcut aday havuzu, sosyal yardımda faaliyet gösteren firmalara yönelecek.”

Mevcut iş ilanlarınızın tümünün şirketinizin web sitesinde listelendiğinden emin olun ve doğru adayı bulmanıza yardımcı olmak için sosyal medyadaki ve diğer pazarlama yollarınızdaki açık pozisyonlarınıza dikkat edin.

Vennitti, “Şirketler iş ilanlarını çevrimiçi olarak yenilemeli ve temizlemelidir – yeni kayıtlar en fazla çekişe sahip olacak ve bir ay önce yayınlananlar artık potansiyel olarak alakalı olmayacak” dedi.

Ayrıca şu anki çalışanlarınızdan kendi sosyal medyalarını kullanarak sözlerini öğrenmelerine yardımcı olabilirsiniz, diyor CEO’su Clair Kim, Clairly Creative. Diyerek şöyle devam etti: “Şirket personelinizi iş ilanlarını sosyal medyada paylaşmaya teşvik edin. Ne kadar çok paylaşım olursa, erişim de o kadar büyüktür. Şirket açılışında iş açılışında neden bu şirket için çalışmayı sevdiklerini paylaşabilecek bonus puanlar!”

Koronavirüs pandemisi sırasında işe alım yapıyorsanız, işleme başlamadan önce detaylı ve iyi düşünülmüş bir prosedür veya işe alım planına ihtiyacınız vardır. Tamamen uzaktan işe almak, bizzat işe almaktan çok farklı bir deneyim olacaktır ve işe yarayacak bir sürecinizin olduğundan emin olmak şirkete ve potansiyel çalışanlara karşı sorumluluğunuzdur.

“Teknolojilerinizi önceden test etmek için bir sisteminizin olduğundan emin olun ve görüşmeci aynı şeyi yapmasını isteyin,” dedi koç ve emlakçı Chantay Köprüleri. “Her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak için önceden yapabileceğiniz her şey iyi bir başlangıç.”

Yeni bir çalışanı işe alma hazırlığının çoğu, şahsen işe alıyormuş gibi aynı olacaktır. Adayların bir listesini derleyecek, daraltacak ve hangileriyle görüşeceğinizi seçeceksiniz.

Bir video röportajı için daveti genişlettiğinizde, sürecin nasıl ilerleyeceğini ve adayın ne beklemesi gerektiğini ayrıntılı olarak belirttiğinizden emin olun.

  • Saat, tarih ve kimin kimi arayacağı gibi gerekli tüm bilgileri ekleyin.
  • Video toplantısına bir bağlantı sağlayın.
  • Onlara bu konumun kalıcı mı yoksa geçici olarak uzak mı olduğunu söyleyin.

Operasyon direktörü Jennifer Walden, “Uzaktan işe alım, adaylara bol miktarda bilgi vermeyi ve gelen uygulamaları incelemenizi sağlamalıdır.” Dedi. Wikilawn. “Bir deniz olmalı. Bir başvuranda ne istediğiniz için katı standartlar belirleyin, iş ilanında bunları netleştirin ve onlarla tanışmayan herkesi kesin. Bu süreci uzaktan yapabilmek çok önemlidir. .”

Hem işletmeler hem de çalışanlar için çok belirsiz bir zamandır, bu nedenle işe alırken, şirketinizin yeni bir çalışana rezervasyon veya değişiklik yapmadan destekleyebildiğinden emin olun.

Walden, “Bir kriz sırasında işe alırken, sunabileceğinizin çok farkında olmanız gerektiğini düşünüyorum.” Dedi. Diyerek şöyle devam etti: “Rekabetçi ücret ve avantajlarla birlikte, bilginizin en iyisi olmak üzere uzun, kalıcı bir konum olduğundan emin olun.”

Kriz geçtikten sonra çalışanların ofis içi çalışmaya geçmesi gibi koşulların değişeceğini düşünüyorsanız veya biliyorsanız, iş teklifini verirken bunların hepsini bırakın.

Kim, “İster kalıcı bir pozisyon ister geçici olsun, yeni kiralamanın ve şirketin aynı sayfada olmasını sağlayın,” dedi Kim. Diyerek şöyle devam etti: “Krizden sonra işler şimdi farklı ve farklı olacak. Şirket liderlerinin net planları olmalı.”

Birçok Amerikalı süresiz olarak uzaktan çalıştığı için, işe alırken uzaktan çalışma becerilerine özel bir odaklanmak şirketinizin yararınadır. Etkili iletişim, organizasyon, vicdan ve öz yönlendirme uzaktan çalışmadaki yararlı becerilerdir.

Şirketiniz sonsuza kadar tamamen uzak olmasa da, özellikle iş adaylarında bu becerileri aramak şirketinize geçişlerini kolaylaştırabilir ve ilk üretkenliklerini artırabilir, çünkü uzaktan çalışmaya uyum sağlamak için daha az öğrenme eğrisi olabilir.

Tamamen uzaktan kumanda etmek için işe aldığınız belirli rolleri de yapmayı düşünebilirsiniz.

“Uzaktan kiralama, kuruluşların evlerinin rahatlığında her zamankinden daha fazla adaya erişmesine izin veriyor,” dedi Kim. “Koronavirüs sırasında işe alınan birçok şirket özellikle uzak veya serbest pozisyonları işe alıyor.”

Birçok şirket, daha önce başvuruda bulunan ve kriz sırasında iş arayan aday havuzlarına sahiptir. Etkin bir işe alım kampanyasından kaçınmak istiyorsanız, odağınızı mevcut mevcut aday havuzuna kaydırabilir ve oradan işe alabilirsiniz.

Kim daha çok pasif adaylara odaklanıyoruz – yani mevcut adaylar, dikkat ettiğimiz potansiyel adaylar, istenmeyen başvurular. “Mevcut bir yetenek havuzunu optimize etmek [şirketlere bir şey verir] krizden çıkış stratejilerini uygularken faydalanabilirler.”

Kim, bu yaklaşımın şirketlere kriz geçtikten ve işletmeler normal faaliyetlerine devam ettikten sonra yeni girişimlerde tam güç verecek doğru çalışanları işe alma zamanı ve zamanı verebileceğini söyledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Çok yararlı bir makale olmuş ellerinize sağlık başarılarınızın devamını dilerim. Kolay gelsin…

  2. Elinize sağlık makale çok yararlı olmuş arkadaşlarımada konuyu attım onlarda şimdi bakıcaklar konuya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)