GirişimcilikGündem

Benim İşim Girişim Yarışması Girişimcileri Teknofest’te Başarı Gösterdi!

Erciyes Teknopark ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) iş birliğiyle 2017 yılından beri düzenlenen “Benim İşim Girişim Yarışması”, başta Kayseri olmak üzere ülkenin girişimcilik ekosistemine son derece önemli katkılar sağlıyor.

.

Erciyes Teknopark’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Erciyes Teknopark ve ORAN iş birliğiyle düzenlenen “Benim İşim Girişim Yarışması” üçüncü döneminde 245 proje başvurusu arasından ilk 10 takım arasına girerek destek almaya hak kazanan Karga.ai takımı, TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları kategorisinde Türkiye üçüncülüğünün ardından, TEKNOFEST 2020 kapsamında da akıllı şehirler ve ulaşım kategorisinde Türkiye ikinciliğini elde etmeye hak kazandı.

.

Yarışmanın ikinci dönemi girişimcilerinden oluşan Percount ekibi de ”Makine Öğrenmesi Temelli Akılı Kişi Sayma Cihazı” projesi ile TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları, Enerji ve Çevre kategorisinde Türkiye birinciliğine hak kazanarak, ödüllerini TEKNOFEST 2020 kapsamında aldılar.

.

girişim

.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Erciyes Teknopark AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Recai Kılıç, 2017 yılından beri düzenlen “Benim İşim Girişim Yarışması”nda bugüne kadar yaklaşık bin girişimci adayının eğitim aldığını ve 30 projenin toplamda 300 bin lira ödül ile desteklendiğinin altını çizdi.

.

Yarışma sonrasında 5 yeni patent başvurusu ve 3 yeni teknoloji şirketinin ortaya çıktığını ve halihazırda devam eden projelerle de bu sayıların giderek artacağını belirten Kılıç, açıklamasına şu şekilde devam etti:

.

“Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin milli teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen ilk ve tek festivali olan TEKNOFEST 2020’de de girişimcilerimizin elde ettiği önemli başarı, yaptığımız işin amacına ulaştığının göstergesidir. Girişimcilerimizin aldığı ödüllerden dolayı son derece gurur duyduğumuzu belirtmek isterim. Kendilerini yürekten tebrik eder, ulusal olduğu kadar uluslararası arenada da bizi temsil etmelerini dilerim.”

.

girişim

.

ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ise Erciyes Teknopark ile birlikte düzenledikleri “Benim İşim Girişim Yarışması”nın bölgenin girişimcilik ekosisteminin gelişmesine ne kadar büyük katkı sağladığını vurgulayarak, şu sözleri sarf etti :

.

“Yarışmada destek almaya hak kazanan lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesindeki toplam 1000 öğrenciye kanvas iş modeli hazırlama, iş fikri doğrulama, Ar-Ge, inovasyon ve girişimcilik, hızlı prototipleme eğitimleri verilmiştir. Bu eğitimler sayesinde gençlerimizin sahip olduğu girişimcilik kültürü hayatlarının her aşamasında kendilerine fayda sağlayacaktır. ‘Benim İşim Girişim İş Fikri Yarışması’nda destek almaya hak kazanan takımlar tarafından bugüne kadar 25 adet prototip geliştirilmiştir. Başarılı olan takımlardan 3 tanesi şirketleşerek bireysel yatırım sermayesi fonları ile görüşme ve yatırım alma aşamasına geçmiştir. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Benim İşim Girişim İş Fikri Yarışması’na, ORAN tarafından verilen desteğin önümüzdeki yıllarda da artarak devam edeceğini belirtmek isteriz. Yarışmamızda dereceye giren girişimcilerimizin TEKNOFEST’te de başarılar elde etmeleri bizleri mutlu etmiştir. Kendilerini gönülden tebrik eder girişimcilik hayatlarında nice başarılar dilerim.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)