Girişimcilik

Başarılı Girişimcilerin Masaları Nasıl?

Başarılı Girişimcilerin Masaları Nasıl?

Tüm dünyaca tanınmış başarılı iş insanlarının masaları sizlerin de merak konusuysa, derlediğimiz yazımızı inceleyerek bu merakınızdan kurutulabilirsiniz.

1-Mark Zuckerberg- Facebook Kurucusu, Ortağı ve CEO’su

Üzerinde 2 çocuğuna ait fotoğrafların bulunduğu bölmesiz bir çalışma masasına sahip olan Zuckerbergin masasının üzerinde ayrıca kitaplara da yer ayrılmış. Ayrıca, facebook logolu eşyalar, kablosuz mikrofon ve Facebook tarafından geliştirilen AMOS-6 uydusunun bir maketi yer alıyor.

2- Elon Musk- Space X ve Tesla CEO’su

Başarılı girişimcinin masasında çok da ilginç şeyler yok. Bir bölümü pencereye bakan masasının üzerinde bilgisayar ve roket gemisinin maketi yer alıyor. Masasının hemen yanında bulunan diğer bir masa da, toplantı masası olarak kullanılıyor.

3- Oprah Winfrey- OWN Kurucusu ve CEO’su

Masasında kazandığı 18 adet Emmy ödüllerinden birine ve Nelson Mandela ile çektirdiği bir resme yer veren Winfrey, Dünyanın en tanınmış talk show programcısı olarak oldukça popüler bir isim.

4- Bill Gates – Microsoft Kurucu Ortağı ve Başkanı

Oldukça sade olan masada, kendi dijital stilini yansıtan 3 ekranı tek bir ekran gibi kullanıyor. Gates’in masasında kâğıt kalem de dâhil olmak üzere hiçbir şey bulunmuyor.

5- Richard Branson- Virgin Groups Kurucusu

Çalışma masalarını ve ofisleri sevmeyen Branson, ortak ve çalışanlarıyla yaptığı toplantılarını genellikle Necker adasında yapıyor. Rahatına oldukça düşkün olan Branson, çalışma masası kullanmak yerine hamak veya küvette zaman geçirmeyi yeğliyor.

6- Anne Wojcicki- 23 and Me Kurucusu ve CEO’su

Çalışmalarını DNA üzerinde sürdüren Wojicicki, çalışma masasını pek sık kullanmayan CEO’lar arasında yer alıyor. Genellikle bilgisayarının olduğu yeri çalışma masası olarak gören CEO, çalışacağı zamanlarda genellikle kafeye gidiyor.

7- Arianne Huffington- Thrive Global ve Huffington Post Kurucu ve CEO’su

Ofisindeki bütün masaları ayarlanabilir özellikte olan Huffington, ofisinde veya New York’taki evinde çalışıyor. Çalışma odasında uyku kabinleri ve koşu bandı bulunduran CEO, oldukça sade ve şık bir çalışma masasına sahip. Masada kuş motifli bir seramik kâse, post itler ve randevu defterini içine koyduğu kapaklı bir kutu yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)