Girişimcilik

Başarılı Girişimciler Günlerini Nasıl Verimli Hale Getiriyor?

Başarılı Girişimciler Günlerini Nasıl Verimli Hale Getiriyor?

Günümüzde başarılı girişimci denilince akla gelen isimler arasında ilk sıralarda ElonMusk, Bill Gates, Richard Branson, Mark Zuckerberg yer alıyor. Başarılarıyla tüm dünyadaki girişimcilere ilham kaynağı olan bu kişiler dünyanın dört bir yanında tanınıyor ve herkes onlar hakkında konuşuyor.

Gerek girişimlerini başarıya ulaştırma hikâyeleri, gerekse servetleri ile herkesi şaşırtmaya devam eden bu girişimciler, sıradan bir günü bile yüksek verim aldıkları bir güne çevirebiliyor. Hepsinin ortak yönü ise, hayatlarını belli bir düzende sürdürüyor olmaları. Bu yazımızda bunu nasıl başardıklarını inceliyoruz.

Elon Musk ( Tesla, SpaceX)

Son yıllarda adından en fazla söz ettiren isimlerden olan Musk, günde 6 saat uykuyla yetiniyor. Sabah saat 7 de güne başlayan Musk, kahvaltısını hızlıca yaparak sabah egzersizleriyle güne hazırlanıyor. Yaklaşık 10 saat çalışan Musk 1-2 saatini de kitap okuyarak değerlendiriyor.

Mark Zuckerberg ( Facebook)

Sabah en geç 8 de yataktan kalkan Zuckerberg, ilk iş olarak sahibi olduğu facebook’a ve dünya gündemine bir göz atıyor. Kendisini fiziksel ve ruhsal olarak güçlü hissetmek adına haftada 3 gün spor yapan Mark, Haftanın 60 saatini çalışarak, kalan zamanını da ailesine ayırarak geçiriyor. Ayrıca Sürekli geziyor ve kitap okuyor.

Jack Dorsey ( Twitter)

Her sabah saat 5 te kalkarak güne başlayan Dorsey, karanlık bir ortamda huzurlu bir uyku uyuyabilmek için perdelerini tamamen kapatıyor. Uyandıktan sonra egzersiz ve meditasyonla güne hazırlanan Dorsey, Kalan zamanının tümünü çalışmaya ayırıyor ve rutininden asla vazgeçmiyor.

Bill Gates (Microsoft)

Günlük 7 saatini uykuya ayıran Gates, uyandığında il iş olarak gazeteleri inceliyor. Güne hazırlanmak için bir süre spor yapan ünlü girişimci,  gün içinde yapacağı her şeyi, dikkatlice planlayarak not alıyor. Gün içerisinde kitap okumayı da rutin programında bulunduran Gates, ailesini asla ihmal etmemesiyle tanınıyor.

Jeff Bezos (Amazon)

Sabah sporunu hiç aksatmadan yapan Bezos, günde en az 8 saatini uykuya ayırıyor. Haftanın 2 gününü tamamen işlerine ayıran girişimci, ofiste durmak yerine kendini geliştirebileceğine inandığı yerlerde zaman geçiriyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)