Girişimcilik

Başarılı Bir Girişim İçin CEO’lardan Önemli Tavsiyeler

Başarılı Bir Girişim İçin CEO’lardan Önemli Tavsiyeler

Hemen herkes kendine ait bir fikri hayata geçirmek ve başarılı olmak ister. Fakat ‘’ hele bir başlayalım sonrasına bakarız’’ gibi bir mantıkla başlanan işler büyük oranda hüsranla sonuçlanır. Kendinize ait fikirleri uygulamadan önce benzer deneyimleri yaşamış olan kişilerin tecrübelerinden faydalanmak başarılı olabilmenize büyük destek sağlayacaktır.

Bu konuda başvuracağınız en iyi kaynak CEO’ların fikir ve önerileridir. CEO’lar gerek kendi girişimleri, gerekse farklı sektörler konusunda oldukça fazla deneyime sahiptir. Onların yaşadıkları deneyimlerden edindikleri tecrübelerle oluşturdukları yöntemleri kullanarak girişiminizi hayata geçirmeniz halinde başarılı olma şansınız daha çok artacaktır.

Dünyada kendini birçok farklı sektörde kanıtlamış olan CEO’lar kendi tecrübelerinden yola çıkarak bazı öneriler sunuyor. Yazımızda ulaşılabilir olan CEO’lar ve girişimlerini inceleyeceğiz. Global ölçekte bir şirket yaratmak ve bunu sürdürülebilir kılmak oldukça zor süreçlerden geçmeyi gerektirir.  Kendi bölgesinde ve farklı ülkelerde başarı kazanmak kısa ve orta vadelerde planlanarak ilerlemeyi gerektirir. Şimdi benzer başarıları kazanmış olan CEO önerilerini inceleyerek kendi stratejimizi nasıl geliştirmemiz gerektiğine karar verelim.

‘’İşinizle İlgili Olmayan Bir Hobi Edinin.’’ Katherine Niefeld BlinkPR Başkan ve CEO’su

İşinizi yapmaktan sıkılmamak adına işinizi severek yapın, hatta hobinizi işe dönüştürün böylece yaptığınız işten sıkılmazsınız sözü sıklıkla telaffuz edilir. Bu söz tam olarak doğru değildir. İşinizden arta kalan zamanlarda kafanızı boşaltmak adına edineceğiniz bir hobi başarınızın artmasını sağlayacaktır. Ne kadar çalışkan olsa bile hiçbir kimse 7/24 çalışamaz. Bu yüzden dans etmeye, resim yapmaya başlayın.

‘’ Kendinizi Masadan Kurtarın’’ Sandra Ponce de Leon Lifetime Memori

İş hayatınızı sürdürdüğünüz kurumsal sınırlarda sıkışıp kalmayın. İşlerinizi ofisiniz dışında da halledebilir, yaratıcılığınızı ve verimliliğiniz daha yüksek noktalara taşıyabilirsiniz. Masanızdan kalkın ve haftada bir gün en sevdiğiniz kafede çalışın.

‘’ İyi Bir Ekip Kurun’’ Eric Casaburi, Retro Fitness

İyi bir ekibe sahip olmanız, işlerinizi arkanıza bakmadan diğer takım üyelerine bırakarak birkaç gün iş ortamından sıyrılarak kaçamak yapmanıza olanak sağlar. Sürekli işle ilgilenmek ilk dönemlerde gerekli olsa bile, iş yükü arttıkça güvenilir bir takıma sahip olma ihtiyacınız da artacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)