Girişimcilik

Amerika’da Yatırım Fırsatları

Amerika’da Yatırım Fırsatları

Amerika da yatırım fırsatları tüm dünyayı etkileyen küresel kriz sonrası daha büyük teşviklerle sunuluyor. Yabancı yatırımcıyı çekmek adına yarış içerisine giren eyaletler birbirinden farklı teşviklerle dikkat çekiyor. Amerika da ne yapabilirim sorusunun önem kazandığı günlerde, farklı alanlara yatırım yapmak oldukça önemli kazançlar elde edilmesine olanak sağlıyor.

Özellikle işsizliğin yoğun olduğu bölgelerde yeni iş alanları yaratmak adına teşvikler sunan Amerikan hükümeti, düşük faizli kredi, vergi indirimi, bedava arsa veya hazır altyapıya sahip tesisleri kullanıma sunuyor. Belirli miktarlarda yatırım sağlanması halinde Amerika iş kurma vizesi sağlayan eyaletlerde şirket kurmak ve ticari faaliyetlerde bulunmak 2-3 gün gibi kısa sürelerde gerçekleşebiliyor.

Amerika da yatırım fırsatları konusunda en cömert eyaletler arasında bulunan Michigan, Ohio ve Indiana krizden etkilenerek kapatılan şirketlerin hazır tesislerini yatırımcıların kullanımına sunuyor. Birbirlerinden farklı olmakla birlikte yatırım yapan kişi veya şirketlerden belli sayıda kişiye istihdam sağlaması isteniyor. Amerika da yapılabilecek yatırımlar konusunda yerel investment ajanslarıyla irtibata geçmek yeterli olabiliyor.

Amerika da Yatırımcılara Sağlanan Avantajlar

Amerika da yatırım fırsatları değerlendirilerek iş yapmayı düşünen kişi veya firmalar önemli avantajlara sahip olabiliyor. Bu avantajlardan en önemlisi Amerika iş kurma vizesi alınarak oturma ve çalışma imkânına sahip olmak olarak görülüyor. Eyaletlere göre farklılık göstermekle birlikte diğer bir avantaj da, uzun süreli vergi muafiyetleri. Bedava araziler, düşük faizli krediler, fon ve teşvik uygulamalarından yararlanma hakları gibi önemli avantajlar sunuluyor.

Türkiye’den yatırım yapan şirketler Amerika’da inşaat yapmak veya Türklerin yoğun olarak yaşadığı New Jersey gibi şehirlerde restoran açmak gibi işlerle iştigal ediyor. Böylece oldukça yoğun Türk nüfusuna sahip bölgelerde dil sorunu yaşanmadan ticari faaliyet göstermek mümkün olabiliyor.

Amerika da yatırım yapmak isteyen kişi ve şirketler, yatırım konusunda danışmanlık yapan firmalara başvuru yaparak profesyonel destek almalıdır. Birçok yatırıma destek sağlanmasına rağmen, Amerika da yatırım yapılacak eyaletin belirlenmesi konusun büyük önem taşımaktadır. Amerika’da yapılabilecek yatırımlar uluslararası ticaret yapan meslek kuruluşları ile sağlanan irtibatlarla da gerçekleştirilerek önemli kazanımlar elde edilebilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)