Girişimcilik

Amerika’da Şirket Kurma Maliyeti

Amerika’da Şirket Kurma Maliyeti

Amerika’da şirket kurma maliyeti kurulacak şirketin türüne bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Kuruluş maliyetini etkileyen bir başka unsur da, şirketin hangi eyalette kurulacağıdır. Örneğin Florida’da şirket kurmak maliyet ve sağlanan avantajlar açısından farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca şirketin kurulacağı eyalette danışmanlık yapan ajansların komisyon bedelleri de, şirket kurulum fiyatlarını belirleyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Amerikan vatandaşı olmayanların kurabileceği şirketler LLC ve Corp türündedir. Yüklü yatırımlar gerektirmeyen bir iş kurulacak olması durumunda, LLC türünde şirket kurulması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Ülkeye yatırım yaparak istenilen sayıda istihdam sağlayan yatırımcılara yönelik olarak sağlanan avantajlardan biri, Amerika iş kurma vizesi sahibi olabilmektir. Elde edilen vize sayesinde Amerika’da ikamet ve çalışma iznine sahip olunabilmektedir.

Amerika’da şirket kurma maliyeti oldukça uygun olup, şirket kurulumları 2-3 gün içerisinde yapılabilmektedir. 1000 dolardan 3000 dolara varan maliyetlerle kurulabilen şirket masrafları, yapılacak işin niteliğine göre artış gösterebilir. Örneğin Dropshopping Amerika’da şirket kurmak birçok kişi veya firmanın tercih ettiği bir yöntemdir. İnternet üzerinden ürün satışına olanak sağlayan şirket türünde özel banka hesabı ( ITIN) ve Business licence ( işletme lisansı) almak zorunludur. Bu tür işlemler küçük miktarlarda da olsa ekstra maliyet getirmektedir.

Amerika’da Hangi Eyaletler Şirket Kurma Konusunda Avantajlıdır?

Amerika’da şirket kurma maliyeti önemli olduğu gibi, şirketin kurulacağı eyaletlerin sağladığı avantajlarda büyük önem taşımaktadır. Dünyanın birçok dev firması sağladığı avantajlar sebebiyle Delaware eyaletini tercih etmektedir. Bu eyaletin yanı sıra Wyoming şirket kurmak konusunda önemli avantajlar sağlayan bir eyalettir.

Amerika’da şirket kuruluşlarında temel prensiplerden biri de, şirket kuruluşlarının yerel ajansalar vasıtasıyla yürütülmesidir. Yapacağınız ticari faaliyete göre ajansınızdan LLC şirket nedir? Corp şirket kurulumu maliyetleri ne kadardır gibi birçok ayrıntı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca şirket kurma yoluyla Amerika’ya yapmayı planladığınız yatırımlar konusunda yerel investment danışmanlık firmalarından destek almanız, yatırımlarınızın daha isabetli olmasına olumlu katkılar sağlayacaktır. İhtiyaç duyduğunuz şirket açılışlarını kısa sürede tamamlayacak olan danışmanlar, 2-3 gün içerisinde şirketinizi ticari faaliyete uygun hale getirecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)