Girişimcilik

Amerika’da İş Kurmak İstiyorum

Amerika’da İş Kurmak İstiyorum

Amerika’da iş kurmak istiyorum şeklindeki düşünceler, birçok kişinin hayallerini süslemektedir. Özellikle son yıllarda Amerikan hükümetinin başlattığı yatırım projelerindeki avantajlar, birçok ülkeden Amerika’da iş kurmak için gelmeyi düşünenleri teşvik etmektedir. Amerika’da ticari faaliyette bulunmak için atılması gereken ilk adım, Amerika’da şube açmak veya bir şirket kuruluşu yapmaktır. Şirket kurulumu oldukça kolay olmasına rağmen, şirketin kurulacağı eyaletin yapısı da oldukça önemlidir.

Dünyada en avantajlı şirket kurulabilecek yer olarak görülen Delaware, tanınmış birçok şirketin merkezinin kurulu bulunduğu bir eyalettir. Bu eyalette sağlanan yasal güvenceler ve vergi avantajları, bölgeyi şirket dostu bir görünüme kavuşturmuştur. Bu sebeple diğer birçok eyaletten daha düşük vergi oranlarına sahip olan Delaware, Wyoming, Florida’da şirket açmak daha akıllıca bir tercih olacaktır.

Amerika’da iş kurmak istiyorum diyerek yola çıkan birçok girişimci, farklı iş kollarında yatırımlar yaparak veya ticari faaliyetlerde bulunarak Amerika’da iş kurma vizesi alabilmektedir. Şirketlerini vergi konusunda avantaj sağlayan eyaletlerde kuran yatırımcılar 2-3 gün içerisinde kurulabilen şirketlerle ticari işlemlerini yürütebilmektedir.

Amerika’da Şirket Nasıl Kurulur?

Amerika’da iş kurmak istiyorum şeklinde bir düşünceye sahip olmanız halinde dilerseniz yerel ajanslardan, dilerseniz Türkiye’de kurulu bulunan profesyonel danışmanlık firmalarından destek alabilirsiniz. Profesyonel destek almanız Amerika’da para kazandıran işler konusunda bilgi sahibi olmanıza da katkı sağlayacaktır.

Delaware eyaleti bir noktadan sonra şirket kurulum işlemlerinin ajanslar tarafından takip edilmesini zorunlu kılmaktadır. Böylece bulunduğunuz yerden kolayca şirket kurulumunu sağlayarak faaliyet göstermeniz mümkün olmaktadır.

Şirket kurulumu öncesi ne tür bir şirket kurmak istediğinize karar vererek işlemleri başlatmalısınız. Amerika vatandaşı olmayan kişiler için LLC ve Corp türünde şirket kurma izni sağlamaktadır. Bu yüzden iki şirket türünden birinde karar kılarak işlemlere başlamalısınız. Yüklü bir yatırımla yapmanız halinde daha kolay abd iş kurma vizesi alarak ülkede ikamet etme şansına sahip olabilir, işlerinizi yerinden yönetebilirsiniz.

Herhangi bir şirket kurulumu yapmadan, talep edilen vize şartlarını karşılayarak ülkeye gelebilir Amerika’da Türklere iş imkânı sağlayan işletmelerde çalışmak suretiyle yaşamınızı bu ülkede sürdürebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)