Girişimcilik

Amerika da Şirket Kurmak Ne Tür Avantajlar Sağlar?

Amerika’da Şahıs Şirketi

Amerika’da şahıs şirketi kurarak ticari faaliyette bulunmak, son yıllarda oldukça popüler ticaret yöntemleri arasında bulunuyor. Şirketlerin kolay ve düşük harcamalarla kurulabiliyor olmasının yanı sıra, vergi avantajları da Amerika’da şirket kurmak isteyenlerin iştahını kabartıyor. Amerika da şirket kurmak için ülkede ikamet etmenize gerek olmadığı gibi, Amerikan vatandaşı olmanızda gerekmiyor.

Şirket kurulumu için göz önünde bulundurulması gereken en önemli husus ise, şirketin kurulacağı eyaleti tespit etmektir. 50 eyaletin birleşmesinden meydana gelen Amerika’da her eyalet farklı ticari kanunlara sahiptir. Bu sebeple Delaware, Wyoming ve Florida’da şirket kurmak diğer eyaletlere oranla daha avantajlı bir konumda olmanızı sağlayacaktır.

Amerika’da şahıs şirketi olarak adlandırılan Sole Proprietorship ( tek kişilik şahıs şirketleri) kişinin kendi sermayesiyle sınırlı olan bir yapıdaki işletmelerdir. Mali sorumluluklar tamamen şirket sahibi sorumludur. Amerika LLC ve Corp. adı verilen farklı şirket yapılarına da sahip olup, her biri farklı yapılarda ve farklı yükümlüklere tabidir. Yerel ajanslardan danışmanlık alınmak suretiyle birkaç gün içerisinde şirket kurulumu gerçekleştirilmektedir.

Amerika da Şirket Kurmak Ne Tür Avantajlar Sağlar?

Amerika’da şahıs şirketi veya ortak sermayeli şirketler kurarak ticari faaliyette bulunmak mümkündür. En önemli avantaj Amerika da ikamet zorunluluğu olmaması ve vatandaşlık mecburiyetinin öne sürülmemesidir. Amerika da şirket kurmanın avantajları arasında sağlanan vergi indirimi oldukça önemlidir. Örneğin Delaware eyaletinde yaşamıyorsanız herhangi bir vergiye muhatap olmuyorsunuz.

Bu tür eyaletlerde yıllık ödenen cüzi miktarlarda vergiler sebebiyle dünyanın en önemli kuruluşları merkezlerini bu eyaletlerde kurmaktadır. Son yıllarda Amerika iş kurma vizesi sağlamak adına Türkiye’den birçok şirket kurularak faaliyet göstermeye başlamıştır. Yerel investment firmaları aracılığıyla yapılan yatırımlar, Amerika da oturma ve çalışma izni konusunda oldukça önemli ayrıcalıklar sağlamaktadır.

Amerika da internet üzerinde ürün satışına yönelik olarak kurulan sanal ofisler vasıtasıyla da ticaret yapmak mümkün olmaktadır. Amerika da e-ticaret şirketi kurmak dünyanın en geniş tabanlı pazaryerlerine erişim sağlayabilmesi bakımından son derece önemlidir. Kurulacak bir web sitesi sayesinde Türkiye’den idare edebileceğiniz bir ticari faaliyette de bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)