Girişimcilik

5 Maddede Girişimcilik Unsurları Nedir? | Girişimcilik Nedir?

GİRİŞİMCİLİK NEDİR?
Girişimcilik bir liderin başladığı proje, ticaret sistemi gibi düşünülebilir. Ve bir okul okuma zorunluluğu yoktur, her ne kadar bu işlerde çok büyük isimleri örnek versekte, hepsi sıfırdan başlamıştır. Kendi işinizin patronu olmak için bir bilgisayar ve internet yeterli. Bir sürü e-ticaret modeli vardır, mesela: Drop Shipping, Amazon FBA ve en basiti Sosyal Medya olmak üzere üç farklı konu.

GİRİŞİMCİLİK RUHU NEDİR?
Girişimcilik ruhu taşıyan kişiler genellikle cesur, lider ve risk alan insanlardır. İnstagram üzerinde girişimcilik ve motivasyon gönderilerinin altında gördüğümüz bir kaç çeşit yorum türü vardır. Birincisi İNANAN İkincisi KAYBEDEN taraftır. Yapacağınız işte inanan taraf olmanız sizi bir adım öne çıkartır, ve bu yüzden çoğu rakibiniz size bu işten para kazanılmıyor, başarılı olamazsın, çok geç kaldın işe başlamak için, vs. bir sürü mazeret sunarlar. Açıkçası bu sizi onurlandırmalı çünkü yeni medya dediğimiz; Youtube, İnstagram, Twitter sizlere birer para kazanma kaynağı.

KENDİNİZİ NASIL TANITIRSINIZ?
Genellikle girişimcilik ve motivasyon üzerine olan sayfalara bu soru çok gelir, sebebi ise yatırım yapacağınız, para bağlayacağınız bir işe girmeden önce sosyal medyada kendinizi geliştirmek en önemli unsurlardan birisi. Peki bunu nasıl yaparsınız? doğru hashtag kullanımı, doğru açıklama kullanımı, ve gönderinize gelen yorumlara hızlı cevap vermek. Bu 3 kuralı unutmamalısınız. Başka bir yöntem ise sayfa büyüyene kadar gt yani geri takip yapmaktır. Fakat günlük 15 kişiden fazlasını geri takip etmeyin. Sayfanıza bir website bağlaması önemlidir, www.girisimcavcilari.com gibi bio kısmında bu mavi yazının gözükmesi, sayfanıza bakan kişiyi web sitesine yönlendirecektir.

REKLAM NASIL VERİLİR?
İşe başladıktan sonra gerek websitenizin gerek sosyal medya üzerindeki gönderilerin tanıtımını, reklam işlerini yapmanız gereklidir. Her ne kadar girişimcilik çok para gerektirmeden yapılan bir iş bile olsa, ufak bütçelerle kendinizi daha geniş bir hedef kitleye tanıtmanızı sağlar. Ama en önemli reklam hazırladığınız görselin özgünlüğü ve kalitesidir. O zaman zaten hesabınızı görenler gönderileri arkadaşlarına vs. göndereceklerdir.

NE KADAR BÜTÇE AYIRMALIYIZ?
Her işinde girişimciliğinde bir bütçesi vardır, fakat fikir eğer orjinal ve güzelse belirli bir miktarda parayı harcamanız daha iyi olur. En başta dediğimiz gibi bu işi yapmak için bir bilgisayar, birde modem fazlasıyla yeter. Azim ve İnanmayıda unutmuyoruz, bilgisayar ve internetin var olduğunu düşünürsek geriye sadece 50 TL ile 200 TL arası bir rakama bu işi çözebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın:)